Peter Simon Kultúra

Udalosť v Rožňave, ktorá by nemala ujsť vašej pozornosti: Parádny koncert a zdolanie rekordu!

Milujete hudbu skupiny ABBA? Divadlo Actores a Občianske združenie Rehamenta pre vás pripravila live koncert najlepšej slovenskej revival formácie ABBORN. To však nieje všetko! O zábavu nebude núdza počas celého priebehu akcie.

Ilustračný obrázok k článku Udalosť v Rožňave, ktorá by nemala ujsť vašej pozornosti: Parádny koncert a zdolanie rekordu!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu 6. februára so začiatkom od 18:00 hod. sa v našom meste, presnejšie v priestoroch divadla Actores Rožňava koná zaujímavý večer pod názvom KEĎ CHARITA MÁ CVENG! Okrem melódií známej skupiny ABBA, ktoré uvedie najlepšia slovenská revival formácia ABBORN si organizátori pripravili aj jednu perličku. Tou bude pokus o zdolanie rekordu v najväčšom počte klepnutí na banícku klopačku. Organizátorom akcie je Občianske združenie Rehamenta v Rožňave a známe mestské divadlo ACTORES. Igor Lada, projektový manažér Rehamenty nám však už prezradí viac.

Priblížte nám názov akcie Keď charita má cveng!

Keď charita má cveng je trochu symbolická súvislosť aj so zvukom klopačky, kde pri zdolávaní rekordu sa zároveň spropaguje banícka tradícia a tým sa tiež zviditeľní naše združenie a mesto.

Ako vznikla myšlienka organizácie tohto projektu?

V spolupráci s Mestským divadlom Actores, so Slovenskými rekordmi, mestom Rožňava, Baníckym múzeom, Domom Matice slovenskej, Gemerským baníckym spolkom Bratstvo a Zberateľmi čohokoľvek sa chce naša Rehamenta spolu s občanmi Rožňavy a okolia pokúsiť zdolať slovenský rekord „Najviac klepnutí na banícku klopačku“. Naše mesto je starým baníckym mestom. Po oslovení Slovenských rekordov nám slogan práve preto navrhol zakladateľ Knihy slovenských rekordov pán Igor Svitok. Rožňava má už za sebou aj vďaka pánovi Ladislavovi Hlavácsovi tri slovenské rekordy.

Prečo formácia ABBORN?

Košická skupina ABBORN, hrá hity skupiny ABBA. Najmä skôr narodení vyrastali v dobe, keď ich skladby boli veľmi populárne. Počas koncertu bude vylosovaná tombola a budú vyhlásené výsledky rekordu. Veríme, že mnohí Rožňavčania prídu podporiť túto našu snahu a tento rekord a zároveň tí, ktorí prídu na koncert sa tiež príjemne zabavia.

Čím sa zaoberá vaše občianske združenie?

OZ Rehamenta od svojho vzniku / 2002/ organizovala a podporovala podujatia pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. Členmi OZ sú prijímatelia a zamestnanci DSS AMALIA, organizačnej súčasti Jasanima DSS v Rožňave, rodičia prijímateľov a sympatizanti. Rehamenta bola v minulosti tiež organizátorom medzinárodnej zimnej akcie Zimná blumiáda 2010, unifikovaného futbalu Slovenského hnutia špeciálnych olympiád. Pre svojich členov zabezpečuje rekondičné pobyty, účasť na kultúrnych podujatiach a spoločné stretnutia v budove Rehamentium.

Akcia „KEĎ CHARITA MA CVENG!“ sa začne v sobotu 6. februára so začiatkom od 18:00 hod. v divadle ACTORES Rožňava. Vstupné na akciu je 10 eur a v deň koncertu 12 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie