Krimi

Tragická nehoda motorkára (†28) pri Rožňave: Polícia vysvetľuje, čo sa stalo, FOTO

Dopravná nehoda pri Rožňave, kde sa zrazila motorka s autom žiaľ skončila tragicky. Polícia informuje o nehode.

Ilustračný obrázok k článku Tragická nehoda motorkára (†28) pri Rožňave: Polícia vysvetľuje, čo sa stalo, FOTO
3
Galéria

Včera sme Vám priniesli prvé informácie o tragickej dopravnej nehode pri Rožňave, pri ktorej vyhasol život mladého motorkára.

Teraz polícia v správe informuje o okolnostiach zrážky. Ako informovala v policajnej správe hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová, šťastie vrátiť sa domov v poriadku však už, bohužiaľ, nemal 28-ročný muž z rožňavského okresu.

„Podľa doterajších zistení v pondelok (17.6.) krátko pred 15:30 hod. mal so svojim motocyklom predchádzať vozidlá na mieste, kde je to zakázané dopravnou značkou, a náhle vojsť do jazdnej dráhy vodičovi (43), smerujúcemu s vozidlom zn. Ford Galaxy od mesta Rožňava na obec Betliar, ktorý na križovatke ulíc odbočoval vľavo smerom na Betliarsku Mašu. Po zrážke utrpel motocyklista zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič vozidla zn. Ford Galaxy, ktorý zranenia pri dopravnej nehode neutrpel, bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ uvádza v správe Ivanová.

Následne doplnila, že to, či nebohý motocyklista pred jazdou požil alkohol, prípadne iné návykové látky, bude zisťované pri pitve. „Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. Vyšetrovateľ odboru kriminálna polícia Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave zároveň v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ dodala na záver hovorkyňa polície.

Na každého z vás niekto doma čaká

Polícia v správe ďalej informuje, že bezpečnosť motorkárov, nie je ľahostajná ani Policajnému zboru. „Preto aj v súvislosti s letnou turistickou sezónou policajti v Košickom kraji vo zvýšenej miere zamerajú svoju pozornosť aj na dvojkolesových účastníkov cestnej premávky. Nech sú teda vaše dvojkolesové strely rýchle, no bezpečné, šťastlivo vás dovezú naspäť k vašim blízkym, bez zbytočných strát na životoch a zdraví. Pri nehode je motorka len kus plechov, ale život je to najcennejšie, čo máte. Želáme vám veľa šťastných kilometrov,“ dodáva sa v správe.

Obrazom: Nehoda motorkára pri Betliari
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie