Peter Simon Krimi

Tragédia v Revúcej: Ženy, ktoré strhol prúd rieky boli z Rožňavy

Tri obetavé ženy v stredu (13. novembra 2019) vo večerných hodinách išli zachraňovať psíkov. Strhol ich však silný prúd rieky v Revúcej. Informácie z viacerých zdrojov potvrdzujú, že sa jednalo o Rožňavčanky.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia v Revúcej: Ženy, ktoré strhol prúd rieky boli z Rožňavy
3
Galéria

Tragédia, ktorá zasiala okres Rožňava.

Polícia a príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) zatiaľ nenašli telá dvoch žien. Potvrdil to hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Erik Piater.

„Telá zatiaľ neboli nájdené. Aktuálne sa koná porada s políciou a pokračuje sa v pátraní,“ povedal Piater. Podľa informácií Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici stiahol silný prúd rozvodnenej rieky Muráň dovedna tri ženy, ktoré mali v revúckom útulku zachraňovať zvieratá ohrozené zvýšenou hladinou vody. Bezvládne telo jednej z nich našli záchranári už v stredu večer.

Na mieste zasahujú potápači HaZZ, hasiči z Revúcej a Rimavskej Soboty, ako aj dobrovoľní hasiči z Jelšavy. Aj podľa polície bolo zatiaľ nájdené iba jedno telo. „Od skorých ranných hodín pokračuje pátracia akcia a polícia, ako aj všetky pátracie zložky, intenzívne pracujú na tom, aby sa čo najskôr našli aj ďalšie dve ženy, ktoré mala rieka strhnúť,“ uvádza KR PZ v Banskej Bystrici na sociálnej sieti.

To, že sa jednalo o Rožňavčanky potvrdil vo svojom facebookovom statuse aj primátor nášho mesta. „V mene celého mesta chcem touto cestou príbuzným vyjadriť úprimnú sústrasť,“ uviedol Michal Domik.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Silný prúd rieky Muránka strhol tri ženy
3
Galéria
Zdroj: Dnes24/Tasr

Rýchle správy

Najčítanejšie