Peter Simon Basketbal

Tradičný basketbalový turnaj o Pohár mesta: Tento ročník bol medzinárodným

V našom meste sa opäť konal tradičný medzinárodný basketbalový turnaj žien. Aj tento rok o pohár na palubovke zabojovali štyri tímy. Nechýbali ani hráčky z Budapešti.

Ilustračný obrázok k článku Tradičný basketbalový turnaj o Pohár mesta: Tento ročník bol medzinárodným

V dňoch 19.- 20. septembra 2015 sa uskutočnil už tradičný medzinárodný basketbalový turnaj žien za účasti 4 družstiev ŽBK Rožňava, Diósd KK Budapest, CBK Košice a Cassovia Košice. Na palubovke športovej haly v našom meste sa počas niekoľkých hodín odohrávali tvrdé boje o čo najlepší výsledok. Víťazom turnaja sa stalo domáce družstvo ŽBK Rožňava pred družstvom CBK Košice a Cassovia Košice. Na 4. mieste skončilo družstvo Diósd KK Budapest. Ceny víťazom a poháre jednotlivým družstvám za umiestnenie odovzdal primátor mesta Pavol Burdiga. Ako sme na mieste zistili, turnaj bol dobrou previerkou pripravenosti jednotlivých družstiev na nastávajúcu súťažnú sezónu.