Tipy na oddych pre Rožňavčanov: Kam si vyraziť v novom týždni?

Oddych vždy príde vhod, pričom vyrazenie si na zaujímavú akciu možno zaradiť medzi kvalitné spôsoby relaxu. Čo sa dá tento týždeň zažiť v našom meste?

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Tipy na oddych pre Rožňavčanov: Kam si vyraziť v novom týždni?
Zdroj: TASR

Grófka bez kaštieľa – výstava v betliarskom múzeu

8. – 14. apríl 2019 od 9:00 hod., Kaštieľ Betliar
Pracovníci múzea v Betliari si pre nadšencov histórie pripravili výstavu pod názvom Grófka bez kaštieľa – Elizabeth Olgyay Andrássy a jej pozostalosť.

4. pohľady z južného Borsodu

8. – 12. apríl 2019 o 9:00 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu s názvom 4 pohľady z južného Borsodu, ktorej vernisáž sa uskutočnila 7. februára 2019 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

Znovuzrodené pamiatky II.

8. – 12. apríl 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, si pre všetkých záujemcov prichystalo ďalšiu zaujímavú výstavu s názvom Znovuzrodené pamiatky II.

Výtvarné spektrum 2019

8. – 12. apríl 2019 od 9:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Výtvarné spektrum – bolo uzavreté vernisážou výstavy najúspešnejších prác. Verejnosti sa predstavuje svoju tvorbu 14 autorov z regiónu, ktorí prihlásili do súťaže celkovo 50 výtvarných prác. A nejde len o klasickú maľbu, ale aj netradičné techniky ako airbrush, enkaustiku, či kolorovanú grafiku.

AMFO 2019

8. apríl 2019 od 17:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva v pondelok 8. apríla 2019 o 17.00 do Domu tradičnej kultúry Gemera (Betliarska 8, Rožňava) na slávnostnú vernisáž. Verejnosti sa predstaví svojou tvorbou 24 z 29 súťažiacich autorov v troch vekových kategóriách, ktorí prihlásili do súťaže rovnú stovku čiernobielych a farebných fotografií.

Veľkonočné trhy 2019

11. – 13. apríl 2019 od 8:00 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Ako po minulé roky je ohlas občanov na organizovanie tohto podujatia dobrý. Tieto trhy sú, ako každoročne, sprevádzané krásnou sviatočnou atmosférou. Široký sortiment ručne vyrobených výrobkov zaujme azda každú vekovú kategóriu. Výrobu niektorých predmetov už tradične uvidíme aj priamo na mieste.

Od srdca maľované

11. apríl 2019 od 15:30 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu Moniky Vozárovej OD SRDCA MAĽOVANÉ, ktorá bude doplnená veľkonočnými kraslicami z dielne Danky Lackovej. Vernisáž výstavy sa uskutoční 11.04.2019 (vo štvrtok) o 15.30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

Kino Apollo

11. apríl od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Verní neverní – Abel a Marianne sú 10 rokov rozídení. Keď sa znova stretnú, Abel sa rozhodne získať Marianne späť. Veci sa však zmenili: Marianne má syna Josepha a jeho teta, mladá Éve, vyrástla. A majú tajomstvá, ktoré postupne odhaľujú…

CHANTAL POULLAIN – POLÍVKOVÁ SPIEVA ŠANSÓNY

13. apríl 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Koncert Chantal Poullain-Polívkovej, ktorá vystúpi v sprievode jazzovo ladenej kapely Štěpán Markovič trio. Šansóny Chantal – to je hlboko posadený sexy hlas, lahodná francúzština, kapela v zložení Štěpán Markovič / saxofón, Jan Kořínek / kontrabas, Ondřej Kabrna / klavír, a atmosféra sladkého Francúzska. Účinkujúci: Chantal Poullain, Štěpán Markovič, Ondřej Kabrna, Vít Švec.

Kráska a zviera

14. apríl 2019 od 15:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
S pôvodnou staro francúzskou rozprávkovou témou sa v našich končinách popasovali Pavol Dobšinský, Božena Němcová, aj František Hrubín. Dodnes sa dočkala mnohých filmových a divadelných spracovaní. Pre jej nadčasovosť a aktuálnosť sa ju rozhodli inscenovať aj v Divadle na hojdačke.

Ak by ste voľný čas trávili v prírode…

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk