Peter Simon Kultúra

Tipy na nastávajúci víkend v Rožňave a okolí: Tešiť sa môžeme aj na koncert Karmen Pál-Baláž

Ak si neviete vybrať program na blížiace sa voľné dni, potom vám môže pomôcť aj tento zoznam zaujímavých podujatí v Rožňave a okolí.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na nastávajúci víkend v Rožňave a okolí: Tešiť sa môžeme aj na koncert Karmen Pál-Baláž
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Unikátna výstava v rožňavskej galérii

16. – 17. máj 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v spolupráci so Slovenským banským múzeom a Slovenským banským archívom, prichystalo unikátnu výstavu pod názvom Ako sa mapovalo v baníctve. Prezentovaná problematika postupne odkrýva čo mapa je, aké mapy využíva baníctvo, historické mapovania a pomôcky, ktoré banský merač používal.

Od srdca maľované

16. – 17. máj 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na výstavu Moniky Vozárovej OD SRDCA MAĽOVANÉ, ktorá bude doplnená veľkonočnými kraslicami z dielne Danky Lackovej. Vernisáž výstavy sa uskutočnila 11.04.2019 (vo štvrtok) o 15.30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave, Námestie baníkov 25.

Májové inšpirácie

16. – 17. máj 2019 od 9:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava GOS predstaví Juditu Krajčiovú ako neprofesionálnu výtvarníčku prostredníctvom jej vyšívaných obrazov s ľudovými motívmi, s ktorými svoju tvorbu začínala, a ktoré v súčasnosti dokáže transformovať do modernej, elegantnej a nositeľnej podoby maľovaním na hodváb. Výstava potrvá do 15. júna 2019, pozrieť si ju môžete v pracovných dňoch od 9:00 do 15:00 hod.

Kino Apollo

16. máj 2019 od 19:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Trabantem tam a zase zpátky – Dokumentárny film. Žltá výprava sa vracia domov! Končí veľká cesta naprieč kontinentmi. Žltý cirkus ide z Indie až domov. Prekonáva Himaláje, diktatúry, aj výškové rekordy a stíha unikať aj pred políciou. Skrátka, táto posádka nemôže sklamať.

Noc múzeí a galérií v Rožňave

17. – 18. máj 2019 od 9:00 do 17:00 hod.,Zážitkové centrum SENTINEL, Rožňava
Aj tento rok sa hlavné podujatie uskutoční v sobotu, dňa 18. mája 2019, pričom už tradične nebude chýbať ani sprievodné podujatie Múzejný RETRO deň, ktorý sa bude konať o deň skôr, v piatok ,17. mája 2019 v čase od 9:00 do 17:00 hod. v areáli Zážitkového centra SENTINEL. Bohatý program zavŕši samotná sobotňajšia Noc múzeí a galérií, počas ktorej budú záujemcom sprístupnené všetky prevádzky múzea v neštandardnom čase a to od 17:00 do 23:00, kedy ich čakajú prednášky ako aj večerné a nočné prehliadky expozícií a aktuálnych výstav.

Betliarska noc múzeí

18. máj 2019 od 13:00 hod., Kaštieľ Betliar
Konské pólo, jachting, auto-moto športy, rôzne súťaže, ale aj olympiády boli veľmi obľúbenou voľnočasovou aktivitou všetkých členov rodiny Andrássyovcov. Tohtoročná Noc múzeí sa preto v kaštieli Betliar ponesie v športovom duchu práve prebiehajúcich Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Kompletný program tohto podujatia nájdete TU!

Výstava maliara Ľudovíta Felda

19. máj 2019 od 13:00 hod., Andrássyho obrazáreň, Krásnohorské Podhradie
Vernisáž sa uskutočnila vo štvrtok, 9. mája o 16:00 hod. Sprístupnená bude do 29. septembra. Ľ. Feld bol známy svojou vľúdnou priateľskou povahou a nadšením dôkladne kresliť, portrétovať a zaznamenávať košické zákutia či vidiecke scenérie východného Slovenska. Rovnako je ale dodnes známy ako pamätník holokaustu a je často označovaný ako Mengeleho maliar. Vystavené diela, pochádzajúce zo zbierkových fondov VSG a Baníckeho múzea v Rožňave, tvoria neveľkú, no obsiahlu kolekciu, zostavenú z realizácií reflektujúcich hlavné tematické okruhy Feldovej tvorby. Výstavu je možné navštíviť do 29.9.2019 počas otváracích hodín: Streda – Nedeľa 13:00 – 17:00 hod.

Ak chcete, zabaviť sa cez víkend môžete ísť aj mimo okres, napr. na hokejové MS.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie