Peter Simon Správy

TIP na super výlet: Vyrazte na novoročný výstup, FOTO!

Hovorí sa, že ako na Nový rok, tak po celý rok. Čo tak začať nový rok poriadnou turistikou a zdravým životným štýlom? Máme skvelý tip pre všetkých milovníkov hôr a turistiky. Pozrite si FOTO z minuloročného výstupu!

Ilustračný obrázok k článku TIP na super výlet: Vyrazte na novoročný výstup, FOTO!
50
Galéria

Po prehýrenej Silvestrovskej noci padne vhod super turistika. Okrem prechádzky s priateľmi, či rodinou si môžete užiť kopec zážitkov a keď bude počasie priať, tak aj úchvatný výhľad na Vysoké Tatry a Kráľovu Hoľu. Zúčastniť sa budete môcť už 42. ročníka Novoročného výstupu na Volovec. Ten sa uskutoční 4. januára 2020.

Celé podujatie organizuje Klub slovenských turistov Volovec v spolupráci s mestom Rožňava a obcou Čučma.

Turistov, ktorí sa dostanú až na Skalisko, tam bude čakať novoročný príhovor. Nebude však chýbať ani možnosť zakúpenia si odznaku a účastníckeho listu.

Užite si tak už 42. ročník novoročného výstupu na Volovec v príjemnej atmosfére a v kruhu svojich blízkych.

Kompletné informácie a program:

  • Prezentácia: Od 7:00 hod. do 8:30 hod. na autobusovej stanici v Rožňave.
  • Trasa výstupu: Čučma – Nad Soľnou – Malá Skala – Skalisko (1293 m) – chata Volovec – Kultúrny dom v Čučme (zelená TZT)
  • Doprava: Účastníci výstupu budú prepravovaní mimoriadnymi autobusmi z autobusovej stanice v Rožňave od 7:30 hod. do 8:30 hod. Dovoz účastníkov výstupu z Čučmy do Rožňavy bude zabezpečený kyvadlovou dopravou v čase od 13:30 hod. do 16:00 hod.
  • Ukončenie: Kultúrny dom v Čučme, kde bude podávaný teplý čaj.
  • Všeobecné pokyny: Možnosť zakúpenia odznaku a účastníckeho listu aj na chate Volovec a pri Skalisku. Príhovor na Skalisku o 11:00 hod. Ukončenie akcie o 16:00 hod. v kultúrnom dome v Čučme. Počas trvania akcie bude zabezpečená zdravotnícka služba len po vyznačenej trase. Účastníci sa výstupu zúčastňujú na vlastnú zodpovednosť.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Obrazom: Novoročný výstup na Volovec 2019
50
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie