Peter Simon Správy

Tip na novoročný výlet: Jedinečný vodopád a priamo medzi domami, FOTO

Jedinečný vodopád svojho druhu je najväčším a najvýdatnejším vodopádom v oblasti Slovenského krasu. Nachádza sa priamo v obci Hrhov.

Ilustračný obrázok k článku Tip na novoročný výlet: Jedinečný vodopád a priamo medzi domami, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Len máloktorá obec na Slovensku sa môže popýšiť takou atrakciou ako Hrhov, nachádzajúci sa v rožňavskom okrese. Priamo v strede obce tu totiž buráca nádherný 15 metrov vysoký vodopád napájaný jednou z najvýdatnejších vyvieračiek v Slovenskom krase.

Voda padá z travertínovej terasy, ktorá je veľmi estetickým prírodným výtvorom – najmä pri pohľade zblízka je vidno typickú travertínovú pórovú štruktúru, kvôli ktorej je tento druh vápenca tak cenený, informuje stránka slovensky-kras.eu.

Podľa webu jeho výnimočnosť spočíva v tom, že sa nachádza priamo v obci Hrhov medzi obytnými domami.

Hrhovský vodopád je napájaný vyvieračkou Féj. Návšteva vodopádu je vhodná aj pre malé deti a je zvládnuteľná naozaj pre každého. Priestor pred vodopádom slúži ako oddychovo-relaxačná zóna.

Či už s rodinou a deťmi, alebo partnerom a priateľmi, oplatí sa tam naozaj zavítať a trošku zrelaxovať od bežného mestského ruchu. Miesto je naozaj romantické a krásne. :) Pozrite si v našej galérii niekoľko fotiek.

Pri vodopáde je vybudovaný altánok, lavičky a aj vstupná brána s mostíkom.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Obrazom: Jedinečný vodopád a priamo medzi domami
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie