Správy

Tím L Racing na Dobšinskom kopci: Patrí mu absolútne víťazstvo v rámci Slovenska

Absolútne víťazstvo v rámci Slovenska padlo do rúk bezkonkurenčne krásnohorskému tímu L Racing.

Ilustračný obrázok k článku Tím L Racing na Dobšinskom kopci: Patrí mu absolútne víťazstvo v rámci Slovenska
Zdroj: L Racing

Seriál Majstrovstiev Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) má za sebou najväčšie podujatie v roku: Dobšinský kopec je už niekoľko rokov súčasťou veľkých Majstrovstiev Európy a s premenlivým letným počasím patril aj tento rok k tým najnevyspytateľnej­ším podujatiam. Absolútne víťazstvo v rámci Slovenska padlo do rúk bezkonkurenčne krásnohorskému tímu L Racing.

Pretekom opäť kraľoval Věroslav Cvrček ml. na Škode Fabii RS2000 pod vlajkou tímu L Racing. Dominoval všetkým tréningovým aj meraným jazdám a víťazstvo s náskokom 7 sekúnd (MSR) nenechalo na seba čakať.

S úskaliami mokrej aj schnúcej trate sa vysporiadali dobre všetci jazdci tímu. Denis Pavlík s Peugeotom 208 VTi R2 si vyjazdil 2. miesto v A-2000 MSR a 1. v A-1600 ako aj v triede Juniori. Manažér tímu Ján Lipták si pre zmenu vyjazdil skvelé 4. miesto v silnej triede E1+2000, a to na špeciálnom kopcovom vozidle Subaru Impreza.

Tomáš Kukučka si na 700-koňovom Mitsubishi Lancer EVO IX vyjazdil 3. miesto v E1+2000. Nechýbal ani rodák Vlastimil Majerčák, ktorý na relyovom Forde Fiesta R5 EVO suverénne vyhral svoju skupinu S20. Peter Dobšinský (Peugeot 306 S16) a Tibor Nagy (Subaru Impreza WRX STi) dokončili preteky už na nižších priečkach.

„Pod vlajkou L Racing štartovalo tentokrát naozaj veľa jazdcov. Za všetky dobré výsledky im veľmi pekne ďakujem. Kopec je vždy pekný a dobre zorganizovaný. Počasie si nevyberieme, nebolo to vôbec jednoduché. S mojím Subaru sa napreduje, i keď sa vyskytli nejaké problémy, no je to technický šport. Sú to špeciály s výkonmi 600–700 koní a max. krút. momentom 800 Nm. Takéto autá treba pravidelne kontrolovať, opravovať a zároveň vyvíjať. Okrem toho sa snažíme intenzívne pracovať aj po manažérskej stránke, popri tom nejako žiť, čo práve v dnešnej byrokratickej klíme tejto krajiny ide veľmi, veľmi ťažko,“ uviedol šéf tímu, Ján Lipták.

Vyjadrenia ďalších pretekárov tímu L Racing nájdete TU.

Tím L Racing čaká najbližšie MSR PAV na Jankovom vŕšku s centrom v obci Uhrovec na západnom Slovensku.

Foto: ilustračné

Zdroj: L Racing

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie