Tieto kusy musíte vidieť: Hubárska sezóna v plnom prúde! FOTO

Po výdatných dažďoch a teplom počasí sa hubám zadarilo aj v našich končinách. Dôkazom toho sú aj fotky Viktora z Rožňavy.

Peter Simon

Zdá sa, že hubárska sezóna bude tento rok na Gemeri výdatná. Počasie týmto lesným plodom v posledné dni doprialo. Do lesov vybehol aj Viktor Baláž z Rožňavy. Pri pohľade na jeho fotografie sa nejednému nadšencovi hubárstva zbiehajú slinky. Domov si priniesol plné košíky.

Hovorí sa, že huby seje Peter a Pavol. Podľa fotiek skúseného hubára však prvé tohtoročné úlovky môžeme nájsť už teraz. V Rožňave a okolí môžeme nájsť hríby, dubáky, plávky, kozáky aj kuriatka a bedle. Podľa hubárov sa čerstvé huby dajú použiť do polievky, omáčok aj praženice, ale dajú sa aj zavariť alebo zamraziť, či sušiť.

To, že sa mu vyplatilo zbehnúť do lesa, dokazujú aj parádne zábery. Tie nájdete v našej galérii. Máte aj Vy fotky hubárskych úlovkov? Pošlite nám ich do redakcie :)

Viktor Baláž presné miesto samozrejme neprezradil, no uverejnil fotky, ktoré stoja za to. „Dnešný krátky výbeh nad Gemerskou Polomou. Tá pravá hubárska sezóna sa už rozbieha,“ napísal k fotkám Viktor.

Zdroj: Dnes24.sk