Marek Šebeňa Hokej

Tesná prehra Twisteru

V nedeľňajšom dueli GAHL sa na zimnom štadióne v Rožňave odohrával vyrovnaný zápas, v ktorom boli nakoniec šťastnejší hráči Laduxu.

Už prvá tretina nasvedčovala tomu, že to bude zrejme vyrovnaný zápas, skončila najtesnejším výsledkom v prospech Laduxu 3:2. V druhej tretine zapli na vyššie obratky hráči Twisteru a vyrovnali stav na 4:4. V poslednej tretine to vyzeralo dlho, že budú nasledovať opäť trestné strieľania ako v predchádzajúcom meraní síl týchto dvoch súperov. Vtedy vyhral Twister 7:6 po samostatných nájazdoch. No po zbytočnej chybe na modrej čiare, keď sa až príliš mnoho hráčov Twisteru zapojilo v boji o puk pri mantineli, sa Ladux ujal vedenia volným hráčom pred bránkou domácich. Tento výsledok už Ladux udržal aj keď záverečný tlak medzevčanov bol enormný aj vďaka odvolanému brankárovi a hre 6 na 5.

Pre dosť veľkú hmlu na zimnom štadióne, nie je viditeľnosť niektorých záberov dostatočne kvalitná.