Správy

Teplé dni ešte nekončia: TIP na parádny výlet, krásne scenérie vás uchvátia, FOTO

Vyhľadávané miesto turistov. V prípade krásneho počasia z nej dovidíte naozaj ďaleko.

Ilustračný obrázok k článku Teplé dni ešte nekončia: TIP na parádny výlet, krásne scenérie vás uchvátia, FOTO
17
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Počasie je priaznivé a na nie celkom náročnú turistickú prechádzku sa môžete vybrať kedykoľvek, aj po práci. Aspoň na istý čas zabudnete na všedné každodenné starosti. Na Silickej planine nájdete čarovné miesto, ktoré ponúka úchvatný výhľad na mesto. V prípade priaznivého počasia odtiaľ zazriete aj najvyššie vrcholy Vysokých Tatier, ale aj iné krásne scenérie Gemera. Jedná sa o Brzotínsku skalu.

Pozrite si v našej galérii úchvatné fotky, ktoré sme vám pripravili z Brzotínskej skaly. Na fotkách vidieť aj ulice nášho mesta.

Toto miesto je pre mnohých Rožňavčanom dobre známe. Aj keď nie každý bol „tam“ hore, dobre ho je vidieť aj priamo z mesta. Lokalita však v minulosti nebola turisticky sprístupnená, keďže sa nachádza v ochrannom pásme. Požiadavkám nadšencov turistiky z nášho mesta sa vyhovelo. Svojou rozlohou 433,78 ha lokalita patrí k najväčším rezerváciám na území Slovenského krasu, vyhlásená bola v roku 1984.

Len po značených chodníkoch. Kochať sa krásnymi výhľadmi na Rožňavskú kotlinu môžete zo zeleno značenej vyhliadky. Avšak platí zákaz pohybovať sa mimo vyznačeného turistického chodníka alebo náučného chodníka.

Keď raz toto miesto navštívite, učaruje zaiste aj vám. Vychutnať si na nich môžete východ či zápas slnka, no napríklad aj romantický výlet s partnerom.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Brzotínska skala láka turistov výhľadom
17
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie