Peter Simon Správy

Technické služby sa pripravujú na zimu: Posypový materiál už naskladnili

Zima čoskoro môže udrieť aj v našom meste a pre cestárov sa začne náročné obdobie. Pozrite sa, čo všetko je v Rožňave pripravené na odhŕňanie snehu z ciest a chodníkov.

Ilustračný obrázok k článku Technické služby sa pripravujú na zimu: Posypový materiál už naskladnili
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Riaditeľ Technických služieb Rožňavy Mikuláš Gregor náš web informoval, že Mesto Rožňava, resp. TSM Rožňava zabezpečuje zimnú údržbu sietí miestnych komunikácií na celom území mesta, Rožňavskej Bane, Nadabulej ako aj na parkovacích plochách.

„Máme vypracovaný plán zimnej údržby, ktorý vlastne podpisuje riaditeľ Technických služieb, primátor mesta a okresný riaditeľ polície. Na základe toho plánu potom tie cesty a chodníky udržujeme podľa poriadia dôležitosti. Zimná údržba začína 15. novembrom bez ohľadu na počasie a trvá do konca marca,“ hovorí pre Rožňavu24 Gregor.

Ako doplnil, Technické služby sa starajú približne o 100 kilometrov ciest a chodníkov na území mesta. Na zimnú údržbu miestnych komunikácií na území mesta je podľa Gregora pripravených 550 ton posypového materiálu a 50 ton posypovej soli.

„Na zimnú údržbu je už technika prichystaná. Sú to traktory aj sypače. Tento rok nasadíme už aj nové malotraktory, v počte dvoch kusov, ktoré v letnom období využívame na kosenie a teraz v zimnom budú odhŕňať sneh a sypať posypový materiál,“ dopĺňa Gregor.

Na záver uviedol, že medzi prioritu v zimnej údržbe patria všetky kopcové úseky (ulice a chodníky) v našom meste.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie