Správy

Takýto Silvester sme tu ešte nemali. Žiaden program ani ohňostroj, zaspomínajte si na ten minuloročný, FOTO

Oslavy príchodu Nového roka budú tentoraz úplne iné, ako po minulé roky. Pandémia zrušila všetky plány. No zaspomínajte si na našich fotkách ako to bolo presne pred rokom.

Ilustračný obrázok k článku Takýto Silvester sme tu ešte nemali. Žiaden program ani ohňostroj, zaspomínajte si na ten minuloročný, FOTO
72
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Pomaly odrátavame hodiny a dni do jeho konca! Posledné dni roku sprevádza nielen radosť z darčekov a času stráveného v prítomnosti našich blízkych, no takmer všetci sa ponoríme do myšlienok a začneme bilancovať ušlých 12 mesiacov. Rožňavčania sú každoročne zvedaví na silvestrovský program a hlavne na ohňostroj. Tento rok sa však konať nebude.

Oslavy nebudú

Vzhľadom na vývoj pandemickej situácie a nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR Rožňava rovnako ako iné samosprávy zrušilo silvestrovský program v celom rozsahu.

„Peniaze, ktoré by sme použili na silvestrovský program a ohňostroj zatiaľ ostanú v rozpočte mesta a keď bude niečo vhodné, tak sa na to použijú,“ povedal pre náš web primátor mesta Michal Domik a touto cestou chce všetkým Rožňavčanom popriať krásne prežitie posledných dní v roku a všetko len to najlepšie v roku 2021.

Poďme si však teraz zaspomínať, ako vyzerali posledné minúty roku 2019 a prvé minúty roku 2020, keď sme ani ešte netušili aký ťažký a náročný rok nás čaká. Fotky nájdete v našej galérii.

Svetelná show, DJ aj parádny ohňostroj

Viac ako tisíc ľudí privítalo príchod nového roka na Námestí baníkov v Rožňave. Súčasťou programu bol okrem hudobnej produkcie aj polnočný, niekoľkominútový ohňostroj, ktorý miestna samospráva zorganizovala ako jediné okresné mesto na Gemeri.

Posledný deň roku 2019 už tradične patril oslavám. Obyvatelia Rožňavy sa spoločne zišli ako jedna veľká rodina v srdci nášho mesta a oslávili príchod Nového roku, ako sa patrí. Na Rožňavčanmi zaplnenom námestí to proste žilo. Program sa začal už od 22:00 hod. Bolo pripravené pódium aj veľkoplošná obrazovka, na ktorej sa premietala filmová produkcia o udalostiach v meste počas uplynulého roka. Nechýbal DJ, takže o hudbu bolo postarané. Oslavy na námestí potrvali do 2:00 hod. nasledujúceho dňa.

Obrazom: Takto sa v Rožňave oslavoval Nový rok 2020
72
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie