Peter Simon Správy

TAKTO to vyzeralo na novoročnom výstupe na Volovec: Pozrite si FOTKY

Na Volovec sa vybrali stovky nadšencov turistiky. Panovala dobrá nálada.

Ilustračný obrázok k článku TAKTO to vyzeralo na novoročnom výstupe na Volovec: Pozrite si FOTKY
20
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Tohtoročný výstup na Volovec si vychutnalo množstvo ľudí. Neodradilo ich ani hmlisté počasie. Hovorí sa, že ako na Nový rok, tak po celý rok. Niekoľko stoviek nadšencov turistiky z nášho mesta začalo nový rok poriadnou zaberačkou. Konal sa totiž už 42. ročník Novoročného výstupu na Volovec. Ten si mohli vychutnať nadšenci hôr 4. januára 2020.

Tohtoročný výstup organizoval Klub slovenských turistov Volovec v spolupráci s mestom Rožňava a obcou Čučma. Akcia, ako je už zvykom, začala v ranných hodinách v Rožňave na autobusovej stanici, odkiaľ zúčastnených nadšencov prírody previezli špeciálne spoje na začiatok trasy výstupu. Niektorí zvolili vlastnú dopravu.

Na výstupe a samom vrchole Volovca absentoval sneh a pohľad na Vysoké Tatry sa tiež nekonal, teda len krátko z dôvodu nepriazne počasia, no novoročnú turistiku si podľa organizátorov nenechalo ujsť okolo 800 ľudí. Atmosféra bola úžasná.

Pozrite si v našej galérii niekoľko záberov.

Ani tento rok nechýbali účastníci výstupu, ktorí si zvolili vlastnú trasu, a to najčastejšie cez Betliar alebo trasu Úhornianskeho sedla, či Podsúľovej. Opäť však nechýbala ani možnosť zakúpenia si odznaku a účastníckeho listu v cene 3 eurá, ktorá zahŕňala aj prepravu autobusom. Na koniec sa účastníkom podával horúci čaj v kultúrnom dome obce Čučma, ktorý si mohli vychutnávať po vyčerpávajúcom výstupe na pýchu Gemera.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Obrazom: Novoročný výstup na Volovec 2020
20
Galéria
Foto: Viktor Možarovskij
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie