TAKTO to vyzeralo na novoročnom výstupe na Volovec: Pozrite si FOTKY

Na Volovec sa vybrali stovky nadšencov turistiky. Počasie im však nedoprialo ako malo a pohľad na Vysoké Tatry si neužili. Stratu však kompenzovala dobrá atmosféra.

Peter Simon

Tohtoročný trojkráľový výstup na Volovec si počas sviatočného dňa vychutnalo množstvo ľudí. Neodradilo ich ani hmlisté počasie. Hovorí sa, že ako na Nový rok, tak po celý rok. Niekoľko stoviek nadšencov turistiky z nášho mesta začalo nový rok poriadnou zaberačkou. Konal sa totiž už 40. ročník Novoročného výstupu na Volovec. Ten si mohli vychutnať nadšenci hôr 6. januára 2018.

Tohtoročný výstup organizoval Klub slovenských turistov Volovec v spolupráci s mestom Rožňava a obcou Čučma. Akcia, ako je už zvykom, začala v ranných hodinách v Rožňave na autobusovej stanici, odkiaľ zúčastnených nadšencov prírody previezli špeciálne spoje na začiatok trasy výstupu. Niektorí zvolili vlastnú dopravu.

Na výstupe a samom vrchole Volovca bolo krásne bielo, čo si rozhodne užili aj tí menší. Avšak pohľad na Vysoké Tatry sa nekonal z dôvodu hustej hmly a nepriazne počasia.

Pozrite si v našej galérii niekoľko záberov, ktoré sme si pre vás pripravili :)

Ani tento rok nechýbali účastníci výstupu, ktorí si zvolili vlastnú trasu, a to najčastejšie cez Betliar alebo trasu Úhornianskeho sedla, či Podsúľovej. Opäť však nechýbala ani možnosť zakúpenia si odznaku a účastníckeho listu v cene 3 eurá, ktorá zahŕňala aj prepravu autobusom. Na koniec sa účastníkom podával horúci čaj v kultúrnom dome obce Čučma, ktorý si mohli vychutnávať po vyčerpávajúcom výstupe na pýchu Gemera.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame