Správy

Takto kedysi vyzeralo srdce Rožňavy: Pozrite si FOTO

Na súčasnú podobu rožňavského centra sme si rýchlo zvykli a niekedy je ťažké uveriť, že to bolo len pred pár rokmi, keď naše námestie vyzeralo úplne inak. Spomínate si ešte? Zábery pred rekonštrukciou vám osviežia pamäť.

Ilustračný obrázok k článku Takto kedysi vyzeralo srdce Rožňavy: Pozrite si FOTO
10
Galéria

Námestie baníkov v Rožňave len pred niekoľkými rokmi prešlo dôkladnou rekonštrukciou. Stavebné práce zahŕňali množstvo úprav. Spomenúť môžeme celkovú zmenu vozovky pre motorové vozidlá, parkoviská a ďalšie dôležité inžinierske siete, či vybudovanie pešej zóny, ktorá sa teší obľube. Pribudla však aj fontána, ktorej roky po ukončení stavebných prác, niektorí Rožňavčania nevedia prísť na chuť. Pribudli aj ihlany, ktoré rozdeľujú cestu od parkoviska. Vybudovali sa chodníky zo zámkovej dlažby, nové lavičky, ale aj mladá zeleň.

Pozrite si zaujímavé fotky, ktoré pripomínajú naše námestie tesne pred začatím stavebných prác. Tie nájdete v našej galérii.

Historické srdce nášho mesta je vyhľadávanou lokalitou. Pozostáva z priestranného štvorcového námestia, najväčšieho svojho druhu na Slovensku a niekoľkých priľahlých ulíc. Ako sa píše na oficiálnej stránke nášho mesta, štruktúra historického jadra podobná dnešnej sa vytvorila už približne koncom 15. storočia a zachovala sa až do dnešných čias.

Dominantami námestia sú renesančná strážna veža, radnica, biskupský palác, kláštor vincentiek a budova bývalej banskej komory. Pred strážnou vežou stojí pomník Františky Andrássyovej, patrónky chudobných, postavený v secesnom štýle v roku 1905.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Námestie baníkov tesne pred rekonštrukciou
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie