Súťaž o naj obec už finišuje: 5 dedín okresu Rožňava, ktorým sa vedie najlepšie

Známa súťaž o naj obec Slovenska už finišuje. Zápolia v nej aj dediny z okresu Rožňava. Toto je päť z nich, ktorým sa momentálne darí najlepšie.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Súťaž o naj obec už finišuje: 5 dedín okresu Rožňava, ktorým sa vedie najlepšie
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Súťaž o naj obec Slovenska 2017, ktorú vyhlásil internetový portál Slovakregión sa blíži k svojmu záveru. Zápolenie odštartovalo prvého apríla a možnosť hlasovať ľudia majú už len do konca októbra. V úplnom finiši súťaže sme sa pozreli na predbežný rebríček a najlepšie umiestnené obce z nášho okresu.

O titul naj obec bojuje dokopy 2785 obcí z celého Slovenska a momentálne sa na vrchole rebríčka nachádza Halič. Druhá priečka aktuálne patrí obci Vinodol a priebežnú top trojku uzatvára minuloročný víťaz, obec Smižany.

Zamerali sme sa však aj na ďalšie dediny nášho okresu. Najlepšie sa vodí obci Nižná Slaná, tej patrí 22. priečka. Hneď za ňou sa na 23. mieste nachádza známa dedinka Krásnohorské Podhradie a obec Betliar si drží 25. priečku. Rudná, ktorá leží neďaleko Rožňavy je v zozname na 26. pozícii a najlepšiu päťku z nášho okolia uzatvára Rakovnica na 33. mieste.

Poradie sa však môže ešte neustále meniť a prispieť k tomu môžete aj vy svojím hlasovaním na webovej stránke www.slovakregion.sk. Hlasovať môžu len registrovaní užívatelia. Každý užívateľ musí mať kompletne vyplnené registračné údaje. Registrácia je bezplatná a nezaväzujúca. Definitívneho víťaza spoznáme 6. novembra 2017.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame