Peter Simon Správy

Sú rozhodne zaujímavé: TOP 5 decembrových podujatí v Rožňave

Posledný mesiac v roku už klope na dvere. Pozrite si, aké podujatia v našom meste odporúčame počas decembra zažiť na vlastnej koži. Novinku môžeme očakávať aj posledný deň v roku. :)

Ilustračný obrázok k článku Sú rozhodne zaujímavé: TOP 5 decembrových podujatí v Rožňave
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Vianočné trhy

4. – 6. december 2019, Námestie baníkov, Rožňava
Na trhoch, ako už tradične, nájde každý to svoje. Tovar ponúkne niekoľko desiatok stánkov, ktoré budú rozložené po celom rožňavskom námestí. Od remeselníckych výrobkov až po medovníky, či chutné varené víno, ktoré určite zahreje. Tešiť sa môžete na tú pravú vianočnú atmosféru. Nebude chýbať ani pravá zabíjačka a zaujímavý program.

Príchod Mikuláša

5. december 2019 od 17:00 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Mikuláš a PiPi – vtipná komická rozprávka na mikulášsku tému s Mestským divadlom Actores. Deti už onedlho poteší príchod Mikuláša. Ten so svojou družinou zavíta aj priamo na Námestie baníkov. Nebude chýbať ani slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka.

Desmod – teatro set 2019

9. december 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores, Rožňava
Desmod opäť vyráža na turné Teatro Set 2019. Ide o špeciálne vystúpenia, v rámci ktorých sú piesne skupiny upravované podľa toho, v akom duchu sa koncert nesie. Vystúpenia sú podčiarknuté humornými vstupmi moderátora Miša Malichera a jeho šťavnatými poznámkami a narážkami na návštevníkov. Jeho humor nie je jemne drsný, je na hrane. Čakať môžete veľa improvizácie.

FRANZ W.

12. december 2019 od 19:00 hod., Divadlo Actores Rožňava
Príbeh jednoduchého a bezbranného človeka – milujúceho vojaka, ktorý žije s Máriou. Vykonáva rôzne úlohy pre Poručíka s cieľom zarobiť peniaze a zároveň súhlasí s účasťou na experimentoch lekára. Vojenský dril, ponižovanie a zrada Márie neustále viac a viac podkopávajú Franzove duševné zdravie. Začína tak prežívať sériu apokalyptických vízií, duševnú a telesnú skazu.

Silvester

31. december 2019 od 22:00 hod, Námestie baníkov, Rožňava
Ak by ste sa radi rozlúčili so starým rokom v uliciach nášho mesta, 31.decembra určite zavítajte na Námestie Baníkov. Posledný decembrový deň budú tradične prebiehať oslavy v srdci nášho mesta a oplatí sa. Na námestí bude pripravený aj hudobný program, tancovačka a zábava. Radnica pripravila v tomto smere novinky. Program sa začne už od 22:00 hod. do 2:00 hod. Parádny ohňostroj je už samozrejmosťou. Bližšie info o programe prinesieme neskôr.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie