Peter Simon Samospráva

Stovkám Rožňavčanov sa nepáči jedna vec, spísali petíciu: Poslanci im dali za pravdu

Obyvatelia Rožňavy sa obrátili na mestský úrad s petíciou. Tú rozoberali poslanci na uplynulom stretnutí.

Ilustračný obrázok k článku Stovkám Rožňavčanov sa nepáči jedna vec, spísali petíciu: Poslanci im dali za pravdu
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Nespokojní Rožňavčania na mestský úrad doručili petíciu. Viac ako 360 obyvateľov mesta trápi umiestňovanie telekomunikačných zariadení pri obydliach. Táto téma sa dostala do rokovania na uplynulom stretnutí primátora a poslancov. Tí sa zhodli, že sa téme treba venovať.

Ako informovala Dana Majorčíková z útvaru hl. kontrolóra mesta Rožňava, názov petície je Petícia za zadefinovanie zásad umiestňovania telekomunikačných zariadení na území mesta Rožňava pri najbližšej zmene územného plánu mesta.

„Dňa 5. apríla 2017 bola mestu Rožňava doručená petícia občanov, v ktorej žiadajú, aby sa problematika umiestňovania telekomunikačných zariadení a vysielačov mobilných operátorov riešila pri najbližšej zmene územného plánu mesta a zadefinovali sa regulatívy a zásady ich umiestňovania na území mesta Rožňava. Petícia bola zaevidovaná v centrálnej evidencii petícií Mesta Rožňava pod číslom 1/2017,“ informovala Majorčíková.

Petíciu prerokovalo Mestské zastupiteľstvo v Rožňave dňa 27. apríla 2017. „Mestské zastupiteľstvo predloženej petícii občanov vyhovelo. Petíciu prerokovala na svojom zasadnutí dňa 12. apríla 2017 aj Komisia výstavby, ktorá odporučila Mestskému zastupiteľstvu v Rožňave petícii občanov vyhovieť. Zapracovanie požiadaviek občanov pri otvorení územného plánu mesta bude riešené odborom výstavby, prípadne ďalšími kompetentnými osobami,“ dodala Majorčíková.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie