Správy

Smutná správa pre milovníkov rýchlych áut: Dobšinský kopec 2020 definitívne zrušený

Dobšinský kopec sa mal konať v závere septembra. Teraz je tomu všetko inak. Tohtoročné podujatie úplne zrušili.

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa pre milovníkov rýchlych áut: Dobšinský kopec 2020 definitívne zrušený
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informoval Organizačný výbor DK, pod ťarchou okolností, ktoré zasiahli v tomto roku prakticky celý svet, bol Organizačný výbor Dobšinského kopca nútený pristúpiť k prijatiu najťažšieho rozhodnutia. Preteky automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci sa v roku 2020 neuskutočnia.

„Organizačný výbor DK sa až do poslednej chvíle snažil zachrániť obľúbené podujatie, keď aj po zrušení celého ročníka Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu sezóny 2020 pracoval na alternatíve usporiadania pretekov aspoň v rámci Majstrovstiev Slovenska. Dokonca sa posunul termín a črtala sa tiež alternatíva spoločného podujatie s Čechmi a Poliakmi,“ informoval v správe Organizačný výbor pretekov.

Ako organizátori doplnili, v mimoriadne ťažkej situácii sa však proti spojilo viacero faktorov, ktoré nakoniec prevážili jednoznačne na stranu zrušenia pretekov. „Toto rozhodnutie nás veľmi mrzí, ale za danej situácie je rozhodne najsprávnejšie. Ďakujeme všetkým za pochopenie a veríme, že sa na trati Dobšinského kopca určite stretneme v nasledujúcom roku,“ dodali na záver v správe.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie