Správy

Slovensko hlási nové prípady koronavírusu: Tri pribudli aj v Rožňavskom okrese

Šesť nových nakazených, žiadne úmrtie. Taká je štatistika za uplynulý deň. Traja z nových pacientov majú byť z nášho okresu.

Ilustračný obrázok k článku Slovensko hlási nové prípady koronavírusu: Tri pribudli aj v Rožňavskom okrese
Zdroj: TASR

Na Slovensku pribudlo v stredu (20. 5.) šesť prípadov nákazy novým koronavírusom. Laboratóriá vykonali 2933 testov. V krajine je tak celkovo 1502 pozitívne testovaných ľudí. Informuje o tom ústredný krízový štáb na webovej stránke www.korona.gov.sk.

Podľa portálu pribudli tri prípady v okrese Rožňava, dva v okrese Senica a jeden v okrese Žiar nad Hronom.

„Všetci traja sú repatriantmi, ktorí prišli zo zahraničia na územie SR a na hraniciach ich zachytili a umiestnili do karanténneho zariadenia. Viac ako 2 mesiace neboli v kontakte so žiadnou osobou žijúcou v okrese Rožňava. Pozitívne osoby sa nachádzajú v karanténnom zariadení v okrese Liptovský Mikuláš a nie v okrese Rožňava,“ uviedli hygienici z Rožňavy.

Laboratóriá vykonali 2 933 testov, spolu už bolo vykonaných 151 778 testov. Vyliečilo sa ďalších 14 pacientov, spolu je vyliečených 1 245 ľudí. Za včerajší deň nepribudlo žiadne úmrtie. Na Slovensku vírusu doteraz podľahlo 28 ľudí. Hospitalizovaných pacientov s potvrdeným COVID-19 je 14, z toho na JIS sú traja pacienti a na pľúcnej ventilácii žiadny.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie