Radka Deckerová Futbal

Slavošovce bojujú o druhú postupovú priečku

V sobotňajšej predohrávke 28.kola zdolali doma futbalisti Slavošoviec aktuálne štvrtý celok tabuľky II. triedy okresných futbalových majstrovstiev Hrhov a bojujú o postup do I. triedy.

Domáci začali aktívne a súperovu bránu ostreľovali z každej možnej pozície. V úvode najprv Varga nastrelil tyčku a neskôr z priameho kopu ujal domácich do vedenia Lipták – Giba Jozef. Ešte pred polčasom poistil vedenie Balco, ktorý popri vybiehajúcom gólmanovi hostí zasunul loptu do siete. Kým hostia do polčasu viac – menej bránili po prestávke otvorili hru a podnikali nebezpečné protiútoky. Domácim sa však podarilo streliť po samostatnej akcii tretí gól Valentíkom. Hostia boli naďalej nebezpeční, ale dosiahli iba čestný gól, keď z priameho kopu rozvlnil domácu sieť Veverica. Slušné stretnutie rozhodoval s prehľadom R. Drenko. Slavošovce tak dva kolá pred koncom majú na tretie Rož. Bystré sedemgólový náskok. Ten sa však môže znížiť na štyri nakoľko Rož. Bystré dnes pravdepodobne zdolajú Čoltovo. V nastávajúcom kole sa stretne Slavošovce s Rož. Bystrým a v poslednom kole hostí doma Jovice. Slavošovce – Hrhov 3:1 ä2:0), G: Lipták – Giba, Balco, Valentík – Veverica, ŽK: Zs. Danko (Hrhov), R: Drenko, D: 70. Text, foto: Karol Csobádi