Peter Simon Kultúra

Silvester v Rožňave: Zábava a parádny ohňostroj

Posledný deň v roku 2016 si budú môcť obyvatelia nášho mesta užiť dosýta. Okrem podujatí v baroch aj tradícia na Námestí baníkov.

Ilustračný obrázok k článku Silvester v Rožňave: Zábava a parádny ohňostroj
Foto: Ladislav Dono / Zdroj: Dnes24.sk

Koniec roka 2016 je tu a všetci ho chceme poriadne osláviť. Ak však ešte nemáte plán na Silvestrovský večer a práve nad ním premýšľate? Mesto Rožňava už pripravuje podujatie, ktoré má tradíciu.

Ak by ste sa radi rozlúčili so starým rokom v uliciach nášho mesta, 31.decembra určite zavítajte na Námestie Baníkov. Posledný decembrový deň budú tradične prebiehať oslavy v srdci nášho mesta. Ako nás informovala kultúrna referentka mesta, Lenka Leštáková, radnica pozýva v posledný deň roka približne o 23:30 hod. na tradičné stretnutie občanov mesta pri príležitosti ukončenia starého roka a privítanie nového roku 2016.

„Samozrejme nebude chýbať slávnostný ohňostroj, filmová produkcia o udalostiach v meste počas uplynulého roku a príhovor primátora mesta,“ zdôrazňuje Leštáková.

Pre Rožňavčanov sú posledné minúty starého roka strávené na námestí už tradíciou. Veď všetci dobre vieme, že pár desiatok minúť pred odbitím polnoci sa valia desiatky až stovky občanov z barov a reštaurácií na námestie a spoločne ako jedna veľká rodina oslavujú príchod nového roku.

Pozrite si, ako vyzeral Silvester na Námestí baníkov minulý rok.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie