Peter Simon Správy

Silvester v Rožňave: Ako ho hodnotia mestskí policajti?

Oslavy príchodu Nového roka sú už za nami. Pre mestských policajtov však tento deň rozhodne medzi oddychové nepatrí. A ako hodnotia jeho priebeh v centre mesta?

Ilustračný obrázok k článku Silvester v Rožňave: Ako ho hodnotia mestskí policajti?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Ako nás informoval Róbert Hanuštiak, náčelník mestskej polície v Rožňave, rožňavskí mestskí policajti situáciu počas priebehu osláv Silvestra a príchodu Nového roka 2020 monitorovali v celom meste a neskôr sa sústredili na Námestie baníkov a širšie okolité centrum.

„Počas Silvestrovskej noci sme nemuseli riešiť žiadne závažnejšie porušenia právnych predpisov. Počas celých sviatkov boli hliadky tolerantnejšie ako obvykle,“ hovorí pre náš web Hanuštiak.

Ako v zápätí doplnil, výkon činnosti bol sústredný najmä na miesta so zvýšeným počtom ľudí a policajti pôsobili sa snažili pôsobiť najmä preventívne.

„Okrem bežných porušení právnych predpisov sme museli opakovane riešiť nezodpovedných odpaľovateľov zábavnej pyrotechniky, ktorí túto "zábavu“ používali už počas celého sviatočného obdobia a nie len počas silvestrovskej noci, tak ako je to v meste Rožňava podľa VZN o ochrane verejného poriadku povolené," povedal na záver náčelník mestskej polície v Rožňave.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie