Správy

Silica udivuje aj v zime: Pozrite si mrazivé, no krásne zábery!

Známa obec pri Rožňave, ktorá je priam spätá s prírodou. Taká je Silica, týčiaca sa na vrchu planiny. Pozrite si, ako to tam vyzerá v tieto dni.

Ilustračný obrázok k článku Silica udivuje aj v zime: Pozrite si mrazivé, no krásne zábery!
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Len niekoľko kilometrov od Rožňavy a úplne iná krajinka. Všade navôkol ticho, sneh a mráz. Takto to momentálne vyzerá na Silici.

Aj keď včera na väčšine nášho územia padlo trošku snehu, dnes sa už topí.

Ak sa však vyberiete o niekoľko kilometrov vyššie, presnejšie do obce Silica a priľahlého okolia, budete svedkami krásnej zimy. Pri pohľade na zamrznuté stromy, cestu i okolie sa vám rázom zlepší nálada. Učinil tak aj nadšenec prírody Petr Hanzlíček z Rožňavy a zhotovil hneď niekoľko krásnych záberov. Tie nájdete v našej galérii.

Okrem pohľadu na krásy prírody odeté v bielej perine sa môžete vybrať aj na prechádzku k známej ľadnici, alebo jazeru Farárova jama.

Silická ľadnica je najnižšie položená ľadová jaskyňa na svete, nachádza sa v nadmorskej výške 503 metrov nad morom a vytvoril ju podzemný tok Čierneho potoka, ktorý následne ústi aj do priestorov Gombaseckej jaskyne. Ľadnica vznikla prepadnutím stropu staršieho podzemného dómu asi pred 2000 rokmi. Je voľne prístupná a pri jej návšteve sa môžete pokochať aj inými prírodnými úkazmi. Národná prírodná pamiatka je tiež od roku 1995 súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Prírodné jazierko Farárova jama o rozlohe približne 2,45 ha sa nachádza juhovýchodne od obce Silica.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Obrazom: Mrazivé zábery zo Silice a jej okolia
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie