Peter Simon Kultúra

Šikovný ťahák na týždeň pre Rožňavčanov: Výstava, film aj zimný festival Rok na Gemeri

Oddýchnuť si v priebehu týždňa môžete aj na viacerých atraktívnych akciách, ktoré sa uskutočnia v Rožňave. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Šikovný ťahák na týždeň pre Rožňavčanov: Výstava, film aj zimný festival Rok na Gemeri
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Čo bolo pred 1989

18. – 22. november 2019 od 9:00 hod., Galéria Baníckeho múzea, Rožňava
Výstava, ktorá sa koná v Baníckom múzeu v Rožňave, je súčasťou série podujatí, ktoré pripravil Košický samosprávny kraj pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie. Počas mesiacov november a december sa budú v kultúrnych zariadeniach KSK konať rôzne podujatia pripomínajúce tieto významné dejinné udalosti. Séria podujatí nesie názov Nežná – 30 rokov po. Výstava v Baníckom múzeu v Rožňave je inštalovaná vo výstavných priestoroch Galérie Baníckeho múzea v Rožňave do 10. februára 2020.

Rok na Gemeri

18. – 23. november 2019, Dom tradičnej kultúry Gemera a OKC, Rožňava
Tento unikátny zimný festival s názvom Rok na Gemeri oslavuje štvrťstoročie, a tak Rožňava v dňoch 18. – 23. novembra ožije parádnym programom. Tvorivé remeselnícke dielne, tanečné a spevácke domy, koncerty tradovanej, ale aj etno muziky, varenie a pečenie gemerských špecialít, dokonca pokusy o slovenské rekordy v ručnom tkaní „pokrovca“, či ťahaní štrúdle a samozrejme veľkolepý sobotňajší galaprogram zaručujú nielen skvelú zábavu, ale aj možnosť zažiť genius loci Gemera. Festival ukončí galaprogram zostavený na základe autentických príbehov.

Kino Apollo

19. november od 17:00 hod., Dom tradičnej kultúry Gemera, Rožňava
Loli paradička – Slovensko, 2018, 89 min., MP12. – Východ, láska, peňeži. Romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života. Temperamentnú hudbu k filmu nahrala Ľudová hudba Štefana Cínu.

Bubnovačka

20. november 2019 od 15:30 hod., Nádvorie historickej Radnice, Rožňava
Myšlienkou Bubnovačky, je „Aby bolo deti lepšie počuť“. ZUŠ sa v spolupráci s koordinátorkou ochrany detí pred násilím tento rok prvýkrát zapojí do projektu OZ Slniečko (Nitra). Cieľom podujatia je vybubnovať, čo najväčší hluk – aby bolo deti lepšie počuť, aby sa deti, ktorých sa násilie, ubližovanie, zneužívanie bytostne týka, nebáli prehovoriť a necítili sa vo svojom krutom osude samé. Príďte s nami podporiť dobrú vec, bubnovaním „načomkoľvek“ – kreativite sa medze nekladú. Presun od OKC na nádvorie Radnice od 15:30 hod.

Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu

23. november 2019 od 11:00 hod., Anglický park kaštieľa, Betliar
V Betliari sa uskutočnia Majstrovstvá SR v cezpoľnom behu jednotlivcov a družstiev mladších žiakov, mladších žiačok, starších žiakov, starších žiačok, dorastencov, dorasteniek, juniorov, junioriek, mužov a žien. Vložené preteky najml. žiactva. Podujatie začne v sobotu, 23. novembra 2019 od 11:00 hod.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie