Peter Simon Správy

Šikovný ťahák do mobilu: Program osláv Rožňavy bod po bode

Začiatok februára je v Rožňave spojený s prvom písomnou zmienkou o meste. Tá pochádza z 3. februára 1291. Je tomu tak už presne 729 rokov. Pozrite si prehľad podujatí, ktoré pripravila samospráva nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Šikovný ťahák do mobilu: Program osláv Rožňavy bod po bode
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Oslavy prvej písomnej zmienky o meste Rožňava budú mať v tomto roku slávnostný, no i pracovný charakter. „Prvá písomná zmienka to sú vlastne narodeniny mesta. Uvažovali sme, ako tento sviatok osláviť. Vraciame sa k viac menej k odborným podujatiam, ktoré budú prebiehať v týždni, na ktorý pripadá dátum prvej zmienky o Rožňave,“ uviedol na stránke mesta vedúci odboru kultúry, športu a cestovného ruchu Mestského úradu Ivan Nemčok.

Ako doplnil, hlavnou udalosťou je už bez pochýb slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, v rámci ktorého si ocenení prevezmú najvyššie mestské ocenenia – Cenu mesta, Cenu primátora i titul Čestný občan mesta a najúspešnejší športovci a športové kolektívy za uplynulý rok.

Pripraviť sa môžeme aj na kultúrne podujatie. Jedná sa o benefičný Koncert pre útulok. Vstupné bude dobrovoľné. Výťažok bude odovzdaný OZ Život je pes.

V rovnaký deň dopoludnia sa rozbehne maratón odborných podujatí a pracovných stretnutí. Naplánované je aj stretnutie zástupcov kultúrnych ustanovizní a organizácií, ktoré v Rožňave pôsobia. Radnica sa rozhodla obnoviť aj stretnutie bývalých primátorov mesta, dôchodcov – zamestnancov mestského úradu, resp. niekdajšieho mestského národného výboru a ďalším plánovaným a veľmi zaujímavým podujatím bude stretnutie primátorov Hornouhorských banských miest.

Kompletný prehľad programu:

 • 4. február 2020 (utorok)
  • 9: 00 hod. – Radnica – Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva, udeľovanie Najvyšších mestských ocenení a Najlepší športovci mesta za rok 2019
 • 5. február 2020 (streda)
  • 10:00 hod. – Zasadačka MsÚ – Stretnutie vedenia mesta so študentským parlamentom a zástupcami žiakov základných škôl.
  • 15:00 hod. – Zasadačka MsÚ – Stretnutie vedenia mesta s pracovníkmi kultúry
  • 17:00 hod. – Sála MsÚ – Spomienkový koncert pre útulok – Karmen Pál Baláž, Robo Šimko, Členky Stredoškolského speváckeho zboru pri Gymnáziu P.J. Šafárika v Rožňave skupina: HoryZone
 • 6. február 2020 (štvrtok)
  • 9:00 hod. – Radnica – Stretnutie primátorov a starostov historického Zväzu hornouhorských banských miest v Rožňave
  • 15:00 hod. – Radnica – Stretnutie s bývalými primátormi a pracovníkmi mesta

Sprievodné podujatie

 • 4. február 2020 (utorok) – 16.00 hod. Prezentácia publikácie – Študenti vyšších vzdelávacích inštitúcií v Rožňave 1814 – 1852 – Galéria Baníckeho múzea v Rožňave.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Rožňavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie