September v Rožňave: TOP 5 akcií, ktoré vás nenechajú sedieť doma!

Divadlo, dni mesta, ale aj deň polície. To všetko a ešte oveľa viac nás čaká tento mesiac v Rožňave.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku September v Rožňave: TOP 5 akcií, ktoré vás nenechajú sedieť doma!
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Spustenie fontány

12. september 2017 od 17:00 hod., pri bývalom Dome služieb, Rožňava
Mesto Rožňava v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave, Gemerským baníckym spolkom Bratstvo a s OZ Rožňavskí permoníci pozývajú verejnosť k slávnostnému spusteniu obnovenej fontány s baníckym orlojom, ktoré sa uskutoční dňa 12. septembra 2017 o 17:00 pri bývalom Dome služieb.

Dni mesta a Rožňavský jarmok

14. – 16. september 2017 od 9:30 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Oslavy budú opäť honosné, keďže sa pripravil bohatý kultúrny a sprievodný program, v ktorom si na svoje príde staršia i mladšia generácia obyvateľov nášho mesta. Celé námestie bude zaplnené predajnými aj výstavnými stánkami. Mestom sa bude šíriť dobrá nálada aj vôňa jarmočných špecialít.

Výstava preparovaných motýľov a chrobákov z celého sveta

14. – 16. september 2017 od 8:00 hod., Centrum voľného času, Rožňava
Ak ste nadšencom prírody a presnejšie motýľov a chrobákov, tak zbystrite pozornosť. V našom meste sa uskutoční výstava z celého sveta, a tam máte možnosť na vlastné oči zhliadnuť aj jedince, ktoré v našich končinách určite neuvidíme.

ĎUROŠÍK – premiéra

17. september od 15:00 hod., Mestské divadlo ACTORES, Rožňava
Divadelníci z Rožňavy si na túto sezónu opäť pripravili novinku. Tou je rozprávka ĎUROŠÍK. Vydajte sa s divadlom na dobrodružnú cestu za zbojníckym osudom a vstúpte do sveta popretkávaného piesňami a tancami, zaodetého do moderného folklórneho šatu. Do sveta čarovných bytostí, statočných zbojníkov, dobrotivého ľudu ale aj skúpych zemepánov. Hrajú: Róbert Kobezda alebo Samuel Borsík / Atilla Bocsárszky, alebo Stanislav Székely / Patrícia Stehelová alebo Stanislava Spišiaková / Bibiana Švecová. Scénar a réžia: Tatiana Masníková. Hudba: Ropko Šimko.

Deň polície

19. september 2017 od 9:00 hod., Námestie baníkov, Rožňava
Na svoje si príde azda každý. Srdce Rožňavy zaplavia policajti aj hasiči, ktorí si pripravili naozaj zaujímavý program. Určite si toto podujatie nenechajte ujsť.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame