Rožňavskí študenti o svojich plánoch: Aký program si pripravili na letné prázdniny?

Študentom začali mesiace vytúženého voľna. Nás zaujímalo, ako ich prežijú a kam sa cez leto chystajú.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Rožňavskí študenti o svojich plánoch: Aký program si pripravili na letné prázdniny?
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Mesiace vytúženého voľna sú tu. Študenti si dnes prevzali vysvedčenia a na dva mesiace opustili školské lavice. Výnimkou neboli ani tí z Rožňavy. Pri ich poslednom dni v škole sme ich vyspovedali. Zaujímalo nás, ako a kde sa chystajú prežiť týždne mimo školy. Niektorí budú brigádovať, iní zas len oddychovať a cestovať. Viac už prezradili samotní študenti z Rožňavy.

„Budú to moje posledné prázdniny na strednej skole, lebo budúci rok maturujem, tak si ich chcem užiť naplno. Chcem sa poriadne zregenerovať, keďže budúci rok bude v škole náročný. Ja som telom aj dušou folklóristka, takže sa chcem v lete venovať ľudovému tancu a spevu a kamošom v súbore, samozrejme aj rodine a prežiť s nimi celé leto,“ povedala pre náš web Barbora Krasnovská.

Na leto sa teší aj Mirka Tomášiková. Ako nám prezradila, už sa ich nevedela dočkať. „Posledný mesiac školy sme mali mesačnú prax v nemocnici, ktorá bola dosť náročná. Toto leto sa chystám určite mimo Rožňavy, hlavne tam, kde to ešte nepoznám. Cez prázdniny budem určite aj brigádovať tak isto ako počas školy sem tam. Pôjdeme na dovolenku do Chorvátska, určite prídu nejaké víkendové akcie a párty, ktoré ja mám rada,“ spresňuje Mirka. Aj jej mladšia sestra má v lete jasno. „Prežiť ich chcem s kamarátmi a rodinou a ak sa počasie umúdri, tak to budú aj kúpaliská,“ doplnila s úsmevom Maťa.

„Zatiaľ sa na leto až tak neteším, možno to bude momentálnym počasím. Chýbajú mi slnečné lúče. No zväčša budem prázdninovať na kúpaliskách v Maďarsku aj tu u nás a istí to ešte turistika, tie ja môžem. Tento rok plánujem navštíviť aj jaskyne a nejaké historické pamiatky. Druhú časť leta budem však už pracovať,“ prezradila Janka Prokopová.

Prázdniny Števa budú taká klasika. „Začnem tým, že pôjdem najprv do kúpeľov, kde si aj oddýchnem. Následne to bude kupko, opekačky, stanovačky a popri tom by som si chcel aj niečo privyrobiť na brigáde,“ uviedol na záver Števo Králik.

Tak či onak, študenti môžu voľné dni odštartovať aj na najzaujímavejších akciách v našom meste. Tie vám prinášame v našom aktuálnom prehľade na tento týždeň v článku Šikovný ťahák na víkend: Toto nás čaká v Rožňave a okolí.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk