Peter Simon Kultúra

Rožňavskí domkári si pripravili zaujímavý program: Publikum ich vystúpenie sledovalo so zatajeným dychom

Rožňavskí domkári si v spolupráci s Katolíckou základnou školou svätého Jána Nepomuckého v Rožňave pripravili slávnostnú akadémiu. Pri tejto príležitosti odznel aj oficiálny návrat seleziánov do nášho mesta.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavskí domkári si pripravili zaujímavý program: Publikum ich vystúpenie sledovalo so zatajeným dychom
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala Mariana Michalková, akadémia, už tradične nazvaná Donboscovica, sa vďaka Mestu Rožňava konala na Radnici. Pri tejto príležitosti sa zišla saleziánska rodina, mladí i sympatizanti Domky. Predstavenie začali žiaci katolíckej školy, ktorí si pripravili ostro-vtipnú scénkou O troch prasiatkach a ich dnešných problémoch. „Pozorný divák v mnohom našiel paralely na svet, v ktorom žijeme. Šikovní herci tak nielen pobavili, ale na situáciu taktiež ponúkli nový pohľad,“ uviedla Michalková.

Po nich nasledovali mladí domkári s predstavením, ktoré nieslo príznačný názov Dávaj pozor, komu (čomu) zveríš svoje srdce!. Diváci sa tak ponorili do životov rozprávkových bytostí, spolu s Červeným Klobúčikom sledovali príbeh Popolušky.

Na záver akadémie mal posledné slovo don Ivan Žitňanský, ktorý v Rožňave nielen pôsobil, ale bol aj saleziánskym direktorom. „Okrem toho, že prítomným rozpovedal zaujímavý príbeh zo svojho života, oficiálne potvrdil návrat saleziánov do Rožňavy. Podujatie doznievalo neoficiálne pri spoločných rozhovoroch a dobrom jedle,“ dodala Mariana Michalková.

Foto: Michalková

Obrazom: Rožňavskí domkári si pripravili zaujímavý program
4
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie