Peter Simon Správy

Rožňavské námestie praskalo vo švíkoch: Pozrite si Dni mesta na FOTKÁCH

Hlavným ťahákom podujatia bol koncert známych Kandráčovcov, Roba Šimka, Karmen Pál-Baláž. Bohatý kultúrny program Dní mesta Rožňava prilákal na námestie davy ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavské námestie praskalo vo švíkoch: Pozrite si Dni mesta na FOTKÁCH
71
Galéria

Tradičný jarmok v centre Rožňavy spojený s Dňami mesta ponúkal návštevníkom okrem možnosti nákupov aj pestrý program. Koncert známych Kandráčovcov prilákal tisíce ľudí.

Jarmok tvorilo nespočetné množstvo stánkov, z toho niektoré patrili remeselníkom. Najviac populárne boli určite tie s občerstvením, kde prevažovali jarmočné špeciality ako burčiak, cigánska pečienka, údené koleno. V poradí išlo už o 36. ročník Rožňavského jarmoku.

Pestrý program

Program tohtoročných osláv začal vo štvrtok sprievodom delegácie od OKC na námestie Baníkov a s programom Mestského divadla Actores. Nasledovalo oficiálne otvorenie Dní mesta Rožňava 2019. Potom sa prítomným predstavil Maroš Bango a následne rožňavské detské folklórne súbory. Prítomní si mohli vychutnať úsmevno-zábavnú skupinu Traky a folklórne súbory (Haviar, Dubina, Borostyán) v doprovode Ľudovej hudby Ondreja Hlaváča. Ťahákom akcie bol od 20:00 hod. koncert známych Kandráčovcov, ktorý zaplnil námestie v Rožňave. Potom na rad prišla ľudová veselica s kapelou Impulz.

Kultúrny program pokračoval aj v piatok, vystúpením detí, či divadelným predstavením. Odovzdávali sa aj ceny pre najúspešnejších športovcov nášho mesta za minulý rok. Svoje umenie predviedli krasojazdkyne na bicykloch. Piatkový večer začal koncertom formácie Iako Bei, následne v zábave pokračoval Robo Šimko s kapelou Massriot a na pódiu ho vystriedala známa a talentovaná speváčka Karmen Pál-Baláž so svojou skupinou. Kultúrny program Dní mesta uzavrela elektronická disco hudba – Times club residents.

Prierez z Dní mesta 2019 si môžete pozrieť v našej galérii.

Námestie praskalo vo švíkoch

Podľa odhadov primátora mesta, Michala Domika, sa vo štvrtok na námestí nachádzalo vyše štyri tisíc ľudí. K pódiu sa nedalo dostať, dav ľudí sa nachádzal aj pri Radnici. „Som nesmierne rád, že sa nám podarilo programom prilákať takéto publikum. Akcia sa vydarila podľa očakávaní. Počasie nám vydržalo. Som spokojný s celým priebehom Dní mesta a dúfam, že aj v budúcnosti budú v meste takéto super podujatia. Už ten sprievod na začiatku bol na veľmi peknej úrovni a zaujalo to veľa ľudí. Kultúrne programy boli pútavé, čo sa aj ukázalo na tom, že sa počas celého dňa námestie zapĺňalo a nie naopak a vyvrcholilo to vystúpením Kandráčovcov. Taktiež na druhý deň prišlo strašne veľa ľudí na vystúpenia hudobníkov z nášho mesta a tu bolo vidno, ako si ich vážime a som rád, že máme takýchto talentovaných Rožňavčanov, a aj touto cestou sa im chcem poďakovať,“ uviedol pre náš web Michal Domik.

Ako doplnil, vyhliadky na ďalší rok už majú. „Rozmýšľali sme, kto by mohol prekonať Kandráčovcov v počte návštevnosti a už nás to aj napadlo, takže sme latku položili veľmi vysoko. Dúfam, že sa nám to podarí. Na celú akciu boli veľmi pozitívne ohlasy a veľmi nás to teší. Organizátorom akcie patrí naozaj veľmi veľká vďaka,“ doplnil primátor mesta.

Obrazom: Dni mesta Rožňava 2019
71
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie