Peter Simon Správy

Rožňavské kultúrne leto pokračuje aj v auguste: Pozrite si, aký program nás čaká

Akcia, ktorá sa teší obľube, pokračuje aj toto leto. Program je zostavený pre každého. Uplynulú nedeľu námestie ožilo retro piesňami.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavské kultúrne leto pokračuje aj v auguste: Pozrite si, aký program nás čaká
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

V rámci Kultúrneho leta 2019 v Rožňave prebieha v severnej časti Námestia baníkov počas leta niekoľko podujatí. Jedná sa už o 4. ročník tejto akcie. Uplynulá nedeľa sa niesla v znamení starých hitov. Svoje umenie prítomným predviedla skupina Retro Music Band.

Kultúra v Rožňave napreduje, svedčí o tom aj toto podujatie, ktoré má medzi Rožňavčanmi stúpajúcu tendenciu návštevnosti. Zrekonštruované námestie tak aj počas horúcich letných dní ožije hudbou, spevom, tancom a inými lákadlami nie len pre deti. „Program sme sa snažili aj tento rok zostaviť tak, aby bol zaujímavý pre každého,“ uviedol Ivan Nemčok z odboru školstva, kultúry, mládeže a športu v Rožňave.

Aj tento rok je pripravená súťaž. „To znamená, že deti dostanú lístočky, kde budú zbierať pečiatky. Na poslednom podujatí v rámci Kultúrneho leta 2019 bude vyhodnotenie a žrebovanie, kedy vyžrebovaní zberatelia dostanú ceny od primátora,“ spresnil Nemčok.

Podujatie sa prenieslo do svojej polovice. Pozrite si, čo nás ešte v Rožňave čaká v mesiaci august.

August/September

  • 4.8.2019 – Športujme s mestom
  • 11.8.2019 – Zábava so Strýkom Baltazárom a kúzelníkom Samom
  • 18.8.2019 – Rockové popoludnie s kapelou The Roads
  • 28.8.2019 – Genšenky a ich hostia tancujú a spievajú
  • 1.9.2019 – Kolektívne a sólové choreografie v štýle latino-disko – SZUŠ Jas a TK SAMBED Rožňava a vyhodnotenie Rožňavského kultúrneho leta

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie