Rožňavčanka Karmen Pál-Baláž a jej nový singel: Čo prezradila o nakrúcaní? VIDEO

Talentovaná rodáčka z Rožňavy, speváčka Karmen Pál-Baláž predstavuje emotívnu skladbu Anjel. Hudbu jej zložil Adam Ďurica. Karmen uviedla aj videoklip, v ktorom pôsobí ako princezná v zasneženej rozprávke.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Rožňavčanka Karmen Pál-Baláž a jej nový singel: Čo prezradila o nakrúcaní? VIDEO
Zdroj: youtube

Karmen Pál-Baláž, ktorá sa minulý rok zúčastnila známej speváckej súťaže, skončila spomedzi tisícok súťažiacich na krásnom treťom mieste. Už v tom čase ju označovali za obrovský talent a predpovedali jej úspešnú spevácku kariéru. A to napriek tomu, že Karmen nikdy nenavštevovala hodiny spevu.

K hudbe však mala vždy veľmi blízko. Už od malička sa učila hrať na rôzne hudobné nástroje a spievala ľudovky. Na základnej škole založili s bratom, sesternicami a bratrancami rodinnú kapelu. Chodila na základnú umeleckú školu, kde sa jej najväčšou láskou stala hra na klavír. Donedávna koncertovala s takmer rodinnou kapelou Acoustic Nights, kde vystupovala spolu s otcom Mariánom po celom Slovensku. Teraz sa však vydala na sólo kariéru a predstavuje svoj debut – emotívnu skladbu Anjel.

S Adamom Ďuricom

Námet piesne vznikol trochu netradične. Text napísala mladá mamička z Popradu Adriana Pusztová. Pôvodne ho poslala spevákovi Adamovi Ďuricovi. Keď si ho pred nedávnom znovu prečítal, rozhodol sa, že ho zhudobní. Adam si však zaumienil, že pesničku nebude spievať on, ale že osloví Karmen, ktorú zhodou okolností pred časom počul spievať na jednej akcii.

„Adam ma oslovil na spoluprácu s piesňou Anjel cez vydavateľstvo Universal Music. Hneď po prvom vypočutí som vedela, že idem do toho! Veľmi sa mi páčila. Som vďačná za to, že sa Adam so mnou skontaktoval a že je ochotný zaoberať sa mnou, mojím spevom, písať mi pesničky a pomáhať mi v hudobnej kariére,“ porozprávala o začiatku spolupráce skromná interpretka. O výsledný zvuk pesničky Anjel sa postaral Matej Turcer z Pulp Studio, ktorý má na svedomí aj produkciu Adamovho posledného albumu 30.

Klip v zimnej atmosfére

Piesni sa ušiel aj nádherný videoklip, ktorý zrežíroval český režisér Jakub Mahdal. Karmen sa v klipe prechádza zasneženou krajinou a na sebe má iba dlhé biele šaty s rukávmi, ktoré pripomínajú krídla. Jakub si na nakrúcanie vybral malebnú obec Bedřichov v Libereckom kraji, v ktorej bola v tom čase bohatá snehová pokrývka. Napriek tomu, že speváčke bola po celý čas obrovská zima, nenechala na sebe nič poznať a v klipe sa tvári veľmi pôvabne.

„Jakub vymyslel, že natočíme k pesničke zimný zasnežený klip. Túžila som po tom mať klip k Anjelovi niekde vonku v prírode, tým pádom sa mi tá kombinácia veľmi pozdávala a prikývla som. Samotný priebeh nakrúcania nebol jednoduchý, lebo teploty v horách klesli na –7°C. No napriek tomu sme to zvládli a už vtedy som vedela, že sa za ten výsledok oplatí trošku obetovať,“ priznala s úsmevom Karmen.

Kombinácia krásnej skladby s týmto rozprávkovým videoklipom pôsobí naozaj magicky, veď posúďte sami.

Okrem toho, že Karmen koncertuje na rôznych akciách a pracuje na ďalších skladbách, ju najbližšie môžete vidieť aj na jarných koncertoch Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty, kde bude Karmen hosťom. Na spomínanom turné sa okrem nej predstavia aj Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project či Sima Martausová.

Adam Ďurica a hostia: akustické koncerty

  • 25. 3. – Žilina + Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž
  • 2. 4. – Lučenec + Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž
  • 3. 4. – Zvolen + Sima Martausová
  • 4. 4. – Nitra + Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž
  • 5. 4. – Trenčín + Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž
  • 6. 4. – Prešov + Sima Martausová
  • 7. 4. – Martin + Sima Martausová

Foto: ilustračné

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk