Peter Simon Šport

Rožňavčania v zápase zdolali Svit: Body ostali doma!

Rožňavčania na domácom trávniku privítali klub zo Svitu. Hra skončila víťazstvom pre futbalistov z Rožňavy.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavčania v zápase zdolali Svit: Body ostali doma!

Jarná časť tretej ligy je v plnom prúde. Rožňava sa v 22. kole súťaže na domácom trávniku postavila proti klubu VSE FK Svit. V priebežnej tabuľke 3. ligy východ sa Rožňava nachádza na šiestom mieste s bodovým skóre 34. Zápas sa odohral na futbalovom štadióne v Rožňave 21. apríla od 16:00 hod.

Už úvod hry naznačoval, že Rožňavčania chcú doma podať čo najlepší výkon. Prvý gól do brány súpera padol v 29. minúte. Strelil ho Jaroslav Figúr. Výsledný stav 2: 0 zaklincoval vlastným gólom Marcel Pekarčík zo Svitu v 66. minúte.

Na zápas sa prišlo pozrieť približne 250 priaznivcov futbalu. „V domácom zápase so Svitom, v ktorom sme dominovali, sme si pripísali ďalšie 3 body,“ píšu futbalisti z Rožňavy na svojej oficiálnej facebook stránke.

MFK Rožňava – FK Svit 2:0 (1:0)

Góly: Figúr, vlastný gól – Marcel Pekarčík

Zostava: Pulen – Szkokan, M. Gere, Ištók, Sappanoš – Ďuríček, Koretskyi, P. Gere, Havko, Drobňák – Figúr

Striedali: Korfanta, Štyvar, Breuer, Husár

Rožňavčania vycestujú v sobotu, 28. apríla na zápas proti klubu MŠK Tesla Stropkov.