Rožňavčan Tomáš Srnka Ondrej na pretekoch v Levoči: Patrilo mu jednoznačné víťazstvo

Tomáš „Srnka" Ondrej sa na podujatí predstavil v spolupráci s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX, pričom spolujazdca mu robila Zuzana Turňová.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Rožňavčan Tomáš Srnka Ondrej na pretekoch v Levoči: Patrilo mu jednoznačné víťazstvo
Foto: Tibor Szabosi / Zdroj: Auto Sport Foto

Jednoznačným víťazstvom skončilo voľné podujatie, ktoré odštartovalo počas poslednej januárovej soboty pod názvom Rally Show Levoča 2018.

Tomáš „Srnka" Ondrej sa na podujatí predstavil v spolupráci s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX, pričom spolujazdca mu robila Zuzana Turňová. Rally Show Levoča 2018 bolo pritom druhé vystúpenie „Srnku" vo farbách KL Racing Rally Teamu a treba povedať, že v tomto prípade mu všetko vyšlo viac ako lepšie. Tri vyhraté rýchlostné skúšky, spomedzi štyroch absolvovaných, ale aj takmer pol minútový náskok pred posádkou, ktorá dojazdila na druhom mieste absolútneho poradia.

„Rýchlostná skúška, na ktorej sa tu jazdilo bola pekná, plná ľadu a snehu. Musím povedať, že sme si výborne zajazdili a zároveň aj otestovali techniku pred minulo-týždňovou Dobšinskou zimou. Škoda len, že na spomínanom podujatí nebudeme štartovať, naše auto však áno. Dúfam, že sme potešili aj manažérov KL Racing Rally Teamu, ktorým ďakujeme za možnosť štartovať v Levoči,“ povedal Tomáš Ondrej v cieli súťaže.

Napriek dobrým časom, ktoré dosahovali, si v závere opäť trochu smoly v Levočských vrchoch vybrala druhá posádka KL Racing Rally Teamu, Pavol Cireň a Pavol Hronec. Táto dvojica si do Levoče išla hlavne vyskúšať Subaru Impreza WRX STi, s ktorým absolvovali aj spomínanú Dobšinskú zimu 2018. Cieľ súťaže, žiaľ v Levoči nevideli.

„Bolo to fajn až do poslednej rýchlostnej skúšky. Darilo sa nám robiť dobré časy, pričom v prvých dvoch testoch sme dojazdili na štvrtom mieste a v treťom sme boli tretí. V poslednej, štvrtej rýchlostnej skúške ma v jednej zákrute trochu viac vytiahlo von. Bolo by sa mi podarilo aj túto situáciu zvládnuť, žiaľ bol tam nejaký kameň, alebo peň a ten nám prerazil chladič. Samozrejme hneď z neho vytiekla voda a bez vody sa pokračovať nedalo. Mrzí ma to. Subaru, ktoré sme skúšali, bolo výborne pripravené,“ zhodnotil sklamaný Pavol Cireň.

Informoval Miroslav Majláth.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame