Peter Simon Správy

Rožňavčan Tomáš má bezpochyby talent: Táto kresba sa naozaj podarila! FOTO

Fotí, točí a istý čas sa venuje aj kresleniu. Tomáš z Rožňavy talent naozaj má. V kreslení sa našiel a vyrukoval s parádnym kúskom.

Ilustračný obrázok k článku Rožňavčan Tomáš má bezpochyby talent: Táto kresba sa naozaj podarila! FOTO
3
Galéria
Zdroj: Tomáš Puskás

Vo svojich dielach sa zameriava na detaily. A pre tie má skutočne cit. Tomáš Puskás z nášho mesta sa okrem fotenia a natáčania videí začal venovať aj kresleniu. Talent nezaprie. Svedčia o tom jeho krásne diela. Aj keď ide o amatérskeho umelca, ktorý kreslenie považuje za relax, porovnávať sa môže aj s profíkmi. Zaujala ho hlavne história Rožňavy a nedávno vyrukoval s pôsobivým dielom.

Ako pre náš web na úvod prezradil, kreslenie je preňho záľuba od detstva, v súčasnosti ho vníma ako odreagovanie sa o bežných každodenného života. „Kreslím od detstva, kedy to boli aj rôzne príbehy, vymyslené kresby hlavne na poslednej strane školského zošita,“ hovorí s úsmevom.

Ako doplnil, zvykne kresliť skôr portréty, ale zriedka sa pustí aj do takejto práce, kde je zachytené mesto. „Časovo je to aj náročnejšie, ak sa chcem pokúsiť zachytiť čo najviac detailov. V tomto prípade som danú kresbu vytváral asi jeden a pol mesiaca a odhadujem to asi na 50 hodín práce. Kreslil som to na formát A3 s ceruzkami,“ povedal Tomáš Puskás.

Pozrite si v našej galérii najnovší výtvor Tomáša.

Ako dodáva Tomáš, staré fotky majú svoje čaro. „Práve preto som sa rozhodol pre nakreslenie tejto fotky. Pri kreslení som potreboval aj trošku improvizovať, pretože samotná fotka mala chyby, buď tam boli rozmazané osoby, ktoré boli v pohybe (tieto bolo potrebné nakresliť tak, aby boli ostré), alebo niektoré časti tam boli z nejakého dôvodu mechanicky vymazané – tieto časti som pozrel z iných fotiek a kreslil som podľa nich. Zaujímavosťou boli aj názvy obchodov, kde mi pomáhal pán László Kardos rozlúsknuť ich presný názov, aby som ich tam správne napísal,“ uviedol na záver o náročnosti kresby Tomáš Puskás.

Obrazom: Rožňavčan Tomáš vyrukoval s novou kresbou
3
Galéria
Zdroj: Tomáš Puskás
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie