Peter Simon Futbal

Rožňava v súboji s Medzevom: Výsledok s rozdielom triedy, FOTO

Domáci klub z nášho mesta v jarnej časti boduje. Svedčí o tom aj súboj s Medzevom a víťazstvo s rozdielom triedy.

Ilustračný obrázok k článku Rožňava v súboji s Medzevom: Výsledok s rozdielom triedy, FOTO

Na domácom trávniku hostil klub MFK Rožňava súpera z Medzeva, ktorý sa aktuálne nachádza na tretej priečke tabuľky. Do zápasu vstupovali hostia z obavami, keďže vedeli, že mužstvo z Rožňavy aktuálne boduje. Už hneď v úvode zápasu, presnejšie v 8. minúte zakončil strelu do brány súpera Jakub Ďuríček. Dá sa povedať, že mužstvo z Rožňavy diktovalo celý priebeh hry prvého polčasu. Náskok na 2:0 v 31. minúte zvýšila strela Pavla Gereho. Do šatne tak futbalisti odchádzali so stavom 2:0 pre Rožňavu.

Po prestávke sa hra výraznejšie nezmenila, aj keď sa hostia snažili skórovať a jednou nebezpečnou strelou ohrozili brankára Mišinu, na domáce mužstvo to nestačilo. Domáci efektívne využívali šance, čo im prinieslo ďalší úspech. V 79. minúte zakončil strelu do brány súpera Filip Kovács a v 84. skóroval opäť Ďuríček. Hostia pricestovali na stretnutie v oklieštenej zostave, čo sa im napokon aj vypomstilo. Rožňavčanom sa nedávno podarilo v jarnej časti uspieť nad prvým aj druhým klubom priebežnej tabuľky. S tým tretím a to klubom MFK Spartak Medzev si poradili stavom 4:0.

„Domáci boli o triedu lepší v každej činnosti a hlavne v pohybe. Tak zle, ako sme hrali prvý polčas, sme už dlho nehrali, no je to spôsobené aj tým, že každý zápas chodíme v rovnakom zložení a niekoľko hráčov musí hrať so sebazaprením, keďže sú zranený a to sa následne odzrkadlí na pohybe a výkone. S týmto výsledkom sme určite nerátali. Prišli sme po body a vedeli sme v akej sme situácii. Rožňavčanov sme chceli potrápiť, no žiaľ nám to nevyšlo,“ uviedol pre náš web Gabriel Majoroš.

„Vedeli sme, že Medzev má kvalitu a skúsené mužstvo, preto ma dosť prekvapilo, že celý prvý polčas sme odohrali na ich polovičke a oni našu obranu vôbec nepreverili. Jasne sme dominovali, aj keď sme mali skôr optický tlak. Chýbal nám ešte väčší pohyb a viac kreativity pred súperovou bránou. Nakoniec sme dali 2 góly a do šatne sme mohli ísť spokojní. Druhý polčas a hlavne prvé minúty boli rozohrané. Zápas sme nekontrolovali a Medzev sa trošku osmelil. Ich náznaky sme ale s prehľadom ubránili a víťazstvo ešte poistili dvomi peknými gólmi. Celkovo ale náš výkon nebol ideálny. Určite sme odohrali aj lepšie zápasy. V mužstve ale prevláda spokojnosť. Víťazstvo proti dobrému súperovi sa cení. Momentálne nám futbal chutí a do konca súťaže už nechceme prehrať,“ uviedol pre náš web strelec tretieho gólu Filip Kovács.

MFK Rožňava – MFK Spartak Medzev 4:0 (2:0)

Góly: 8. min – JAKUB ĎURÍČEK, 31. min. PAVOL GERE, 79. min FILIP KOVÁCS a 84. min. JAKUB ĎURÍČEK.