Peter Simon Správy

Rozhodovať budú aj samotní Rožňavčania: O týchto projektoch môžeme hlasovať

Občania nášho mesta, majú možnosť priamo sa zapojiť do rozhodovacieho procesu o prerozdeľovaní financií z rozpočtu mesta. Onedlho prebehne 2. diskusné fórum a verejné zvažovanie občanov mesta.

Ilustračný obrázok k článku Rozhodovať budú aj samotní Rožňavčania: O týchto projektoch môžeme hlasovať
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Zdá sa, že nový projekt sa ujal a naše mesto sa v ňom rozhodlo pokračovať aj tento rok.

Ako informoval v správe koordinátor projektu Dionýz Kemény, mesto Rožňava a výkonný výbor PR v Rožňave v spolupráci s OZ „Otvor dvor“ pozývajú širokú verejnosť na 2.diskusné fórum a verejné zvažovanie občanov mesta, k projektom 1. ročníku participatívneho rozpočtu mesta Rožňava na roky 2019/2020, ktoré sa bude konať dňa 24. júna 2019 o 17:00 hod. v spoločenskej sále MÚ – prízemie.

Finančná čiastka vyčlenená pre participatívny rozpočet v roku 2019 na občianske projekty je vo výške 30 000 eur.

„Občania nášho mesta, majú možnosť priamo sa zapojiť do rozhodovacieho procesu o prerozdeľovaní financií z rozpočtu mesta. Spoločným cieľom je, aby sme tieto finančné prostriedky využili na realizáciu predložených projektov pre zlepšenie kvality života občanov mesta. Našim zámerom je zapojiť do spolupráce aj vás občanov, aby ste boli účastní pri rozhodovaní na projektoch a investíciách samosprávy nášho mesta,“ uviedol Kemény

A na záver doplnil. „Veríme, že vás táto možnosť a myšlienka spolupodieľať sa na skvalitnení života vás občanov zaujala, prijmete naše pozvanie a podporíte zámery predkladateľov,“ informoval koordinátor projektu Dionýz Kemény.

Participatívny rozpočet (PR) je demokratický nástroj, ktorý umožňuje občanom priamo sa zapojiť do rozhodovacieho procesu o prerozdeľovaní financií z rozpočtu mesta. Umožňuje im diskutovať o všetkom, čo sa týka verejného rozpočtu a politiky a zároveň prijímať relevantné rozhodnutia. Obyvatelia mesta sa tak môžu aktívne angažovať v plánovaní, vytváraní, realizácií a kontrole verejných služieb a fungovania samosprávy.

Hlasovať sa dá za celkovo 10 projektov rozdelených do troch skupín a to verejné priestranstvá, životné prostredie a mládež, šport, kultúra.

Verejné priestranstvá

  • Detské ihrisko
  • Rožňavský hashtag
  • Vstup do strážnej veže na nám. Baníkov RV
  • Verejný defibrilátor na záchranu životov v Rožňave

Životné prostredie

  • SWAP oblečenia Rožňava
  • Parčík pri Aleji
  • Voda pre terasu

Mládež, šport, kultúra

  • Bikesharing Rožňava
  • Street – workoutové ihrisko
  • Gemerský polmaratón

Viac o spomínaných projektoch nájdete priamo TU.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie