Peter Simon Samospráva

Rokovali o platoch primátora a hlavnej kontrolórky: Pozrite, koľko budú mesačne zarábať

Štvrtkové zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Rožňave sa uskutočnilo v netradičnom čase. Medzi hlavné body rokovania poslancov bolo aj určenie platu primátora, a hlavnej kontrolórky. Poslanci preberali aj výšku odmeny zástupcu primátora.

Ilustračný obrázok k článku Rokovali o platoch primátora a hlavnej kontrolórky: Pozrite, koľko budú mesačne zarábať
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Začiatok rokovania Mestského zastupiteľstva v našom meste si poslanci posunuli na 9:00 hod. Oproti minulosti, keď sa zasadnutie konalo okolo 15:00 hod, začali v značnom predstihu, no rokovali dlhé hodiny. Zasadnutia vo štvrtok sa nezúčastnili poslanec Dionýz Kemény a Karol Kováč.

Medzi hlavné body rokovania jednoznačne patrilo určenie platu primátorovi mesta Pavlovi Burdigovi a aj hlavnej kontrolórke Kataríne Balážovej. Poslanci však prejednávali aj návrh výšky odmien pre zástupcu primátora Jána Lacha.

Mestské zastupiteľstvo môže základný plat primátora zvýšiť až o 70 %. Podľa zákona musí zastupiteľstvo plat primátora raz ročne prerokovať. Základný plat primátora pre tento rok činí 2 171 eur, čo je odvodené aj počtom obyvateľov mesta.

Zástupca primátora Ján Lach navrhol navýšenie základného platu primátora o 30 % (651 eur). Tento návrh podporil aj poslanec Milan Capák. Poslanci siedmimi hlasmi za a dvoma proti schválili daný návrh a primátor Rožňavy bude v tomto roku mesačne zarábať 2 822 eur.

Pre porovnanie s minulým rokom, poslanci schválili navýšenie základného platu 2 085 eur o 20 %. Primátor tak v roku 2014 poberal mesačný plat 2 502 eur.

Ako sme zistili, Katarína Balážová, hlavná kontrolórka mesta v roku 2014 poberala mesačný plat vo výške 1 616 eur a k tomu sa jej rátala aj mesačná odmena vo výške 100 eur. Spolu ta zarábala 1 716 eur.

Po štvrtkovom zasadnutí mestského parlamentu bude zarábať 1 682 eur a po zarátaní odmeny sa jej plat zastaví na úrovni 1 782 eur mesačne.

Ján Lach, zástupca primátora Rožňavy, si za prvý štvrťrok prilepší na odmenách. Poslanci mu odklepli dohromady 800 eur. Návrh podal primátor mesta a podporil ho poslanec poslanec Milan Capák.

Čítajte tiež: TOP 10 najlepšie a najhoršie platených pozícií v našom kraji: Kto zarába najviac a kto mizerne?
Koľko zarába učiteľ, automechanik a predavačka? Rožňavčania prezradili svoje platy!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie