Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  22 °C
Andrea Mesarčíková Rôzne

Ródeo Muráň privíta opäť priaznivcov divokých koní

Už tradične po 18. raz sa zídu priaznivci divokých koní na Ródeu Muráň, ktoré sa koná dnes a sobotu (14.8.) v lokalite Peprovica pri obci Muráň v okrese Revúca.

Pre najlepších jazdcov v jednotlivých disciplínach je pripravená finančná hotovosť 2310 eur. „Privítame tu približne 16 špičkových jazdcov zo Slovenska a Maďarska,“ povedal TASR jeden z hlavných organizátorov Vladimír Pandula. Súťažiť sa bude v dvoch rýchlostných a troch pracovných disciplínach. Milovníci ródea sa môžu tešiť na roping open, barrel race, team penning, pole bending či cuttle penning. „Toto všetko prebehne v sobotu. Kultúrny program sa však začína už dnes večer vystúpením kapiel a nočnou diskotékou,“ doplnil Pandula. Ako prvá sa predstaví skupina Revers Park a hviezdou večera bude košická kapela No Name. V sobotu doobeda zahrá a zaspieva v bláznivých kostýmoch prešovská skupina Ščamba. Po ródeu sa bude žrebovať aj tombola a príhovor bude mať starosta obce Muráň Roman Goldschmidt. Návštevníkom zaspieva aj známa country speváčka Lenka Filipová. Dvojdňový program ukončí country zábava s Neznámymi a Country Limit Clubom.
„Ródeo Muráň patrí k najstarším na Slovensku a je najväčšie. Každý rok sem príde okolo 4000 ľudí. Veríme, že ani tentoraz tomu nebude inak,“ dodal Pandula.
Organizátormi ródea sú obec Muráň, reklamná agentúra Infiniti Média a ranč HP.

Zdroj TASR

Tento článok nie je možné komentovať.