Robo Šimko s kapelou MassRiot v Londýne: Na ich koncert prišiel aj nečakaný hosť! FOTO

Kapela na svojom jarnom turné s názvom Ako Fénix Tour 2019 okrem iného zavítala aj do anglickej metropoly Londýn.

Peter Simon

V Londýnskej štvrti Finchley sa minulú sobotu, 13. apríla opäť konala masová vzbura, na ktorej okrem domácich nechýbali ani Slováci, Češi, alebo aj Filipínčania.

Nebola to síce vzbura na slovo vzatá, ale aj tak sa dá preložiť názov slovenskej skupiny Massriot, ktorej frontmanom je Róbert Šimko, známy okrem iného aj zo speváckej súťaže Slovensko Hľadá Superstar III. Tá totiž na svojom jarnom turné s názvom Ako Fénix Tour 2019 okrem iného zavítala aj do anglickej metropoly Londýn.

Ako uviedol Šimko, úspech koncertu podčiarkol jeden nečakaný hosť, uznávaný basgitarista Nick Cohen, ktorý okrem iného spolupracoval a koncertoval s interpretmi ako M-People, Massive Attack, či legendárnymi Eurythmics. „Bol to úžasný zážitok, neskutočne skvelý pocit hrať s tak skromným človekom, ale zároveň veľkým hudobníkom, ktorý nám nakoniec ešte poďakoval za skvelý koncert a povedal, že z nás išla dobrá energia,“ poznamenal na margo hosťa spevák Robo Šimko.

Po turné skupina nebude zaháľať. „Massriot čaká pestré leto, púšťame sa do príprav novej show, ktorú odohráme prvýkrát na svojom koncerte k príležitosti 15. výročia založenia skupiny už túto jeseň, ako inak, v Rožňave,“ povedal na záver basgitarista skupiny Michal Mitrík.

Zdroj: Dnes24.sk