Správy

Riaditelia škôl v kraji si prevzali menovacie dekréty: Medzi nimi i šéf rožňavskej školy

Riaditeľov deviatich stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK) vymenoval predseda KSK Rastislav Trnka.

Ilustračný obrázok k článku Riaditelia škôl v kraji si prevzali menovacie dekréty: Medzi nimi i šéf rožňavskej školy
Zdroj: KSK

Sedem riaditeľov pokračuje v ďalšom päťročnom funkčnom období, dvaja sa funkcie ujmú prvýkrát. Menovacie dekréty si prevzali na Úrade KSK.

Novú riaditeľku Anetu Hollú bude mať Konzervatórium na Timonovej ulici v Košiciach a nového riaditeľa Gabriela Dobosa Gymnázium Kráľovský Chlmec. Obidvaja sa ujmú funkcie 1. júla, školy povedú najbližších päť rokov. Vo funkcii pokračuje riaditeľ Technickej akadémie v Spišskej Novej Vsi Ladislav Ruttkay, ktorý školu vedie už 28 rokov. Podobne je to aj v prípade Petra Országha, ktorý je riaditeľom Obchodnej akadémie na Watsonovej ulici v Košiciach už 20 rokov.

Po 1. júli zostáva na vedúcej pozícii aj riaditeľka Gymnázia a základnej školy Sándora Máraiho s vyučovacím jazykom maďarským v Košiciach Eva Csurkó. Staronovými riaditeľmi sú ďalej na Strednej zdravotníckej škole v Rožňave Ľuboš Lipták, na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na Komenského v Košiciach Štefan Krištín a na Škole v prírode v Kysaku Zuzana Labancová. S účinnosťou od 1. mája zostáva na ďalšie päťročné obdobie aj riaditeľka Obchodnej akadémie v Trebišove Marcela Rabatinová. Informoval o tom Úrad KSK.

„Dobré meno školy robia nielen kvalitní pedagógovia, ale tiež kvalitné vedenie. Vážim si prácu riaditeľov škôl a verím, že ich odhodlanie je tým správnym impulzom na zmeny v našom kraji,“ povedal Trnka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie