Správy

Relax zaručený: Lokality Gemera, ktoré počas jesene stoja za návštevu

Ak hľadáte miesta na turistiku, šport či iba obyčajné prechádzky, nemusíte chodiť ďaleko. Gemer toho ponúka viac než dosť. Pozrite si, kam môžete zbehnúť aj cez víkend.

Ilustračný obrázok k článku Relax zaručený: Lokality Gemera, ktoré počas jesene stoja za návštevu
30
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Prírodné krásny Gemera sú očarujúce. Septembrové počasie láka do prírody. Prinášame vám tri tipy z redakcie, kde sa dá zrelaxovať a trošku si oddýchnuť od bežného mestského ruchu, či práce. Kam môžete vyraziť v Rožňave a okolí? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Dedinky

Malebná obec v Hnileckej doline pri brehoch vodnej nádrže Palcmanská Maša, ktorá je známym a obľúbeným rekreačným strediskom v letnej aj zimnej sezóne. Nádherné prostredie prírody ponúka nekonečné množstvo možností na relaxáciu a oddych. Dedinky sú skrátka ideálnym miestom na letné kúpanie, zimnú lyžovačku, či návštevy zaujímavých miest v okolí počas roka.

Prírodný park v Betliari

Park pri Betliarskom kaštieli je najväčším historickým prírodno-krajinárskym parkom na Slovensku. V roku 1978 bol zapísaný do zoznamu svetových historických záhrad a tvorí rozlohou úžasných 81 ha. Súčasťou parku nie sú iba vzácne druhy stromov, ale i vodné plochy, taktiež chodníky a historické stavby, ktoré spolu s kaštieľom vytvárajú ladný a jednotný celok. Toto miesto si získalo srdcia Rožňavčanov pokojom a blízkou dostupnosťou.

Pozrite si v našej galérii zábery minuloročného jesenného Betliara. Sú krásne :)

Hvezdáreň – Kalvária

Ak hľadáte zaujímavý tip na strávenie voľných chvíľ, môžete spojiť jarnú prechádzku, či už s rodinou alebo s priateľmi, s návštevou hvezdárne. Príjemný výlet, ktorý sa začína na upätí Kalvárie máte z mesta na skok. Od hvezdárne je ideálny výhľad na celú Rožňavu. Ak výlet spojíte s pozorovaním hviezd, tak určite nebudete ľutovať.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Pozrite si fotky krásneho parku v Betliari v jesennom šate
30
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie