Peter Simon Správy

Rekonštrukcia zimáku v Rožňave: Kedy by mohol byť otvorený? FOTO

Na zimnom štadióne v Rožňave prebiehajú rekonštrukčné práce. Čo zahŕňajú a kedy by sa mohli na ľad dostať prví návštevníci, sa dočítate v článku.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia zimáku v Rožňave: Kedy by mohol byť otvorený? FOTO
7
Galéria

Rožňavský zimný štadión, ktorého prevádzkovateľom sú Technické služby mesta Rožňava, funguje už desiatky rokov. Okrem korčuľovania pre verejnosť ponúka tiež možnosť prenajímania ľadovej plochy pre menšie skupiny záujemcov, školy či pre hokejové tréningy. Už v minulosti sa však vyskytli technické problémy, ktoré ohrozovali jeho otvorenie. Teraz sa však všetko zmení. Na rožňavskom zimnom štadióne prebieha rekonštrukcia. Práce sú v plnom prúde.

Nový betónový podklad pre ľadovú plochu vrátane nových rúrok chladenia a zánovné mantinely pribudnú na zimnom štadióne v Rožňave v rámci prvej etapy jeho rekonštrukcie.

Ako pre náš web uviedol riaditeľ Technických služieb mesta Rožňava Mikuláš Gregor, rekonštrukčné práce začali minulý týždeň z dôvodu nevyhovujúceho stavu starých rúrok, ktoré chladili ľadovú plochu.

Potrebná oprava

„Práce začali rekonštrukciou ľadovej plochy. Prebehne nová betonáž aj rúrkovanie. Rúrky budú zaliate betónom a napojené do súčasnej strojovne. Získame tým kvalitnú ľadovú plochu. Firma už odstránila aj staré mantinely, následne pokračovala pokládkou fólie a izolačného materiálu na ľadovú plochu. O niekoľko dní sa zaleje prvá betónová vrstva. Potom sa uložia už objednané rúrky a na ne sa zaleje vrchná vrstva betónu,“ informuje Gregor.

Následne doplnil, že v závere prebehne osadenie nových mantinelov. tTe mesto zakúpilo zo štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave.

„Strojovňa prejde kontrolou aj revíziou ako stále. Prípadne sa uskutočnia nejaké drobné opravy,“ spresnil riaditeľ Technických služieb.

Predpokladaný termín otvorenia

Podľa Gregora by sa práce po rozhovore s firmou, ktorá rekonštrukciu vykonáva, mali ukončiť o niečo skôr, ako to je naplánované. „Otvorenie vynoveného zimáku by mohlo prebehnúť približne pred Vianocami. Verím tomu, že sa nám to podarí v tomto termíne dotiahnuť do úspešného konca,“ uviedol na záver Mikuláš Gregor.

Nová hracia plocha štadióna by mala navyše slúžiť celoročne, po roztopení ľadu napríklad pre florbal či skejtbordistov, alebo organizovanie rôznych podujatí, čo doteraz nebolo možné. V rámci prípadnej druhej etapy rekonštrukcie štadióna by mal byť znížený objem čpavku. Ďalšou etapou by bolo zabezpečenie novej technológie chladiaceho systému a poslednou etapou by bolo opláštenie štadióna a montáž vzduchotechniky.

Foto: ilustračné

Obrazom: Prebieha rekonštrukcia zimáku v Rožňave
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie