Správy

Program divadla Actores na august a september: Nebude chýbať ani nová premiéra

Prinášame vám program na mesiac august a september, v ktorom nájdete určite veľmi zaujímavé predstavenia.

Ilustračný obrázok k článku Program divadla Actores na august a september: Nebude chýbať ani nová premiéra
90
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Divadlo píše svoju 25 ročnú históriu. Pred nadšencov si pripravilo viacero lákavých, hosťujúcich predstavení, ale aj tie vlastné. Na tieto predstavenia sa môžeme tešiť.

PREŠIBANÝ KOCÚR V ČIŽMÁCH

  • 16.8.2020 o 16­.00 hod. – Námestie baníkov Rožňava. Náš odvážny kocúr rozumie všetkému. Nielen ľudskej reči, lež i tomu, čo sa ukrýva v srdci človeka. Slovenská ľudová rozpráva na motívy diela Pavla Dobšinského okorenená vtipom a humorom je navyše popretkávaná piesňami prísloviami, porekadlami a ľudovými obyčajmi. Posúďte sami. Predstavenie sa uskutoční v rámci Rožňavského kultúrneho leta 2020.

THE FAMILY BANDWAGON

  • 22.8.2020 o 19­.00 hod. – Divadlo Actores Rožňava. Zábavné predstavenie tvorí živá hudba, spev, tanec a komické situácie, ktoré rozohrávajú členovia paranormálnej rodinky medzi sebou a taktiež medzi divákmi. V predstavení odznejú evergreeny ako Hit the road Jack!, Tu Vuo Fa L'Americano, It Don't Mean A Thing, Jailhouse Rock, Pink Panther a mnohé ďalšie v netradičnom aranžmá skvelého klaviristu Arpiho Farkaša. Hrajú a spievajú: Bibiána Švecová, Attila Bocsárszky, Róbert KObezda, Tomáš Bocko, Arpád Farkaš a hosť Ropko Šimko. Vstupné: 5 eur.

SMEJKO A TANCULIENKA

  • 6.9.2020 o 10­.00 hod. – Divadlo Actores Rožňava. Výročie chrobáčikov a oslava s najväčšími rozprávkovými a tanečnými hitmi. Jedná sa o nové predstavenie. Vstupné: 10 eur.

Divadlo Kumšt Teátro Bratislava – Kvarteto

  • 7.9.2020 o 18­.00 hod. – Divadlo Actores Rožňava. Podľa jednej teórie začína život pri oplodnení vajíčka, podľa inej, narodením dieťaťa a podľa ďalšej začína život odchodom detí z domu… Ale kedy život končí? Nádherná hra o sláve, páde, sexe, múdrosti a túžbe žiť štyroch kedysi slávnych spevákov, dnes „odložených“ v penzióne pre „nepotrebných“. Všetko sa mení, keď je ohlásený príchod ich bývalej kolegyne, kedysi najväčšej hviezdy, ktorej bol jedným z niekoľkých manželov jeden z nich. Neuveriteľne výstižná hra o všetkom, čo do života potrebujete a možno aj trošku viac. Obsadenie: Božidara Turzonovová, Zuzana Kocúriková, Dušan Jamrich, František Kovár. Réžia: Martin Mňahončák. Vstupné: 18 eur.

STROJ ČASU

  • 13.9.2020 o 15­.00 hod. – Divadlo Actores Rožňava. SLOVENSKÁ PREMIÉRA. Steampunkový príbeh o dobrodruhovi Leonardovi, ktorý zostrojuje stroj času a stretáva sa s bytosťami zo sveta fantázie: Barón Prášil, Princezná Bianka, Jack Sparrow…Hrajú: Róbert Kobezda, Attila Bocsárszky a Peter Kamenský. Réžia: Tatiana Masníková. Hudba: Petra Bangóová. Z verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA. Vstupné: 5 eur.

KLIMAKTÉRIUM

  • 14.9.2020 o 19­.00 hod. – Divadlo Actores Rožňava. Hrajú: Zuzana Tlučková, Gizka Oňová, Daniela Kuffelová, Zuzana Vačková, Jana Valocká. KLIMAKTÉRIUM je nielen divadelným fenoménom, ktorý má za sebou už vyše 2200 repríz, ale je predovšetkým očistným kúpeľom a posilňujúcim energetickým nápojom!Predsta­venie je akousi „babskou jazdou" plnou humoru, ktorý je asi tým najlepším a najúčinnejším liekom na starosti dneška. Takú vtipnú a úprimnú hru – so zmyslom pre humor a s decentnosťou spracovania témy – ešte nikdy nikto nenapísal. Až teraz! V podobe dnes už legendárneho komediálneho hitu európskych divadelných scén. Trefné bonmoty, postrehy zo života. Zábava a relax v podobe postáv, ktoré sú také isté, ako ste vy! Jednoducho, túto komédiu s pesničkami musíš vidieť! Vstupné: 16 eur.

SHERLOCK HOLMES

  • 18.9.2020 o 19­.00 hod. Divadlo Actores Rožňava. DESIVO ŠTEKAJÚCA KRIMINÁLNA KOMÉDIA. Pes Baskervillský je Holmesov najznámejší a najzáhadnejší prípad. Autor románu Sir Arthur Conan Doyle postupne vykresľuje desivú atmosféru slatín a oboznamuje nás s legendou rodu Baskerville, ktorý je prenasledovaný pekelným psom. Naši vyšetrovatelia sa snažia odhaliť klamstvá a uniknúť tak zavádzajúcim sieťam stôp. Hra prevlekov a nasadzovania si masiek naznačuje, že i „desivo – štekajúce" môže byť komické. A predsa! Kto je vrah? Róbert Kobezda získal v roku 2019 Cenu Literárneho fondu za herecký výkon. Preklad: Petra Bangóová. Úprava a réžia: Tatiana Masníková. Kostýmy: Tatiana Masníková a Ildikó Dudorová. Vstupné: 5 eur, študenti 3 eurá.

ODCHODY VLAKOV

  • 19.9.2020 o 19­.00 hod. Divadlo Actores Rožňava. Vynaliezavá a invenčná komédia pre dvoch hercov z pera legendárneho autora Petra Zelenku na motívy hry Michaela Frayna. ODCHODY VLAKOV sú príbehom dvoch neúspešných hercov, ktorí sa aj za cenu totálneho kolapsu snažia zachrániť svoje predstavenie, dobrú povesť a zvláštny milenecký vzťah. Počas 90 minút prináša hra množstvo zábavných a krkolomných situácií. Tragikomické konanie oboch hlavných postáv odráža ich túžbu po uznaní a vzájomnej blízkosti na javisku i mimo neho. Komický a zároveň citlivý príbeh nabáda k zamysleniu sa nad rolami, ktoré v živote všetci hráme a často nedokážeme určiť, ktorá z nich je tou pravou. Predstavenie je výnimočné netradičným spracovaním príbehu, scenára a réžie i hereckým obsadením televíznych moderátorov Adely Vinczeovej a Viktora Vinczeho. Účinkujú: Adela Vinczeová, Viktor Vincze. Scenár: Petr Zelenka. Hudba: Norbert Vizvári. Réžia a dramaturgia: Viktor Vincze st. Vstupné: 16 eur.

Miro Jaroš – ŤUKI TOUR

  • 27.9.2020 o 15­.00 hod. Divadlo Actores Rožňava. Miro Jaroš sa znova vracia na pódia, aby potešil všetky deti a opäť sa k nemu pridáva aj kohútik Ťuki! Príďte si naživo vypočuť známe hity ako Strašidlá, Moje telo či Planéty! Ak vás zaujímajú dinosaury, určite sa vám bude páčiť Cesta do praveku. Nebude chýbať ani pesnička Dospelý, ktorou vzdáme hold maminám a tatinom. Každé dieťatko dostane navyše darček v podobe plyšového kohútika Ťukiho. Koncert trvá približne hodinu a je určený deťom od 3 rokov a deťom dobre znášajúcim hlasnú hudbu. Vstupenku musí mať zakúpenú každý návštevník koncertu – dieťa aj rodič. Vstupné: 12 eur,

Rezervácie vstupeniek na tel. čísle: 0917 676 223.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Premiéra hry FRANZ W. v divadle Actores
90
Galéria
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie