Správy

Prírodne bohatstvo neďaleko Rožňavy: Hájske vodopády v letnom šate sú nádherné! FOTO

Jedinečnosť prírody nás prekvapuje každý deň. Dôkazom toho sú aj krásne zábery zo známej lokality.

Ilustračný obrázok k článku Prírodne bohatstvo neďaleko Rožňavy: Hájske vodopády v letnom šate sú nádherné! FOTO
8
Galéria

Čaro prírody je úchvatné v každom ročnom období. Dôkazom toho sú aj krásne fotky. Skvost sa nachádza neďaleko obce Háj. Tá okrem architektonických hodnôt ukrýva aj tie prírodné. Najznámejšími sú Hájske vodopády. Tie lákajú turistov a nadšencov fotenia asi každé ročné obdobie.

Prírodný skvost

Hájske vodopády tvoria kaskády na Hájskom potoku nad obcou Háj. Na hornom konci doliny sa nachádza obec Hačava. Kaňonovitá Hájska dolina je súčasťou NP Slovenský kras, pri Hájskych vodopádoch platí 3. stupeň ochrany. K vodopádom je pomerne ľahký prístup z asfaltovej cesty medzi obcami Háj a Hačava.

Hájske vodopády aj za nižšieho pretoku vody Hájskeho potoka sú vďačným cieľom výletov turistov. Počas teplých letných mesiacov nájdu v ich blízkosti príjemný chládok.

V obci sa natáčal slávny film

Dedina Háj kedysi hostila aj filmový štát až z Hollywoodu! V jej katastri sa totiž kedysi natáčal úspešný film Za nepriateľskou líniou. Hlavnú úlohu si vo filme zahrali herci Owen Wilson a Gene Hackman. Časť filmu, ktorý mal rozpočet 40 miliónov sa natáčala aj v obci Háj.

Americkí filmári v roku 2000 počas nakrúcania vojnovej drámy „Za nepriateľskou líniou“ s Gene Hackmanom a Owenom Wilsonom v hlavných úlohách, nechali v obci Háj desaťmetrovú rekvizitu – sochu anjela s odstreleným krídlom.Stala sa vyhľadávanou turistickou atrakciou.

Sochu anjela nie je problém v obci nájsť. Je umiestnená neďaleko cesty na cintoríne pri kostole. Socha je vyrobená z plastu a je potiahnutá laminátom. Nakoľko sa stala socha v obci veľkou atrakciou, dali k nej vyrobiť aj orientačné tabule, a preto sa nemusíte báť, že by ste k nej netrafili.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Obrazom: Hájske vodopády, lákadlo pre turistov aj fotografov
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie