Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  25 °C
Samospráva

Primátorom Rožňavy opäť Burdiga: Pozrite si jeho prvé reakcie po vyhlásení výsledkov!

Rožňava pozná svojho primátora. Podľa neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb sa na primátorskú stoličku opäť posadí Pavol Burdiga, ktorý už bude vládnuť mestu celé štyri roky. Prečítajte si jeho vyjadrenie tesne po zvolení!

Ilustračný obrázok k článku Primátorom Rožňavy opäť Burdiga: Pozrite si jeho prvé reakcie po vyhlásení výsledkov!
Foto: Radka Deckerová

Volebné miestnosti sa zatvorili pred pár hodinami. Podľa priebežných výsledkov svoj titul obhájil kandidát strany Most-Híd a doterajší primátor Pavol Burdiga. Súčasný primátor skončil s obrovskou prevahou. Podľa doterajších neoficiálnych výsledkov získal 2 200 hlasov. Na druhom mieste skončil Ivan Kuhn s počtom hlasov 913 a na treťom Peter Šíma so 478 hlasmi.

„Je to fantastický pocit. Človeku sa úplne uľavilo po týchto dvoch – troch týždňoch kampane. Som veľmi rád, že to takto dopadlo a že mesto Rožňava stojí za mnou, za mojou osobou. Chcel by som vlastne pokračovať v tej rozbehnutej práci. Bol som primátorom len 533 dní a som rád, že môžem pôsobiť ďalšie štyri roky. Budem pokračovať v tom, čo som začal, aby sa Rožňava ďalej pekne rozvíjala,“ prezradil na začiatok primátor mesta Pavol Burdiga. Ako ďalej v rozhovore dodáva, na výsledky čakal najprv doma a potom bol vo svojej kancelárii na mestskom úrade.

My sme primátora zastihli priamo vo svojej kancelárii, kde mu prišlo zagratulovať väčšie množstvo priateľov a priaznivcov. „Tak túto noc si pripijeme na zdravie s kolegami a kamarátmi a všetkými, ktorí ma podporovali v kampani, ktorá bola neľahká,“ dodal na záver Pavol Burdiga.

Viac rozhovorov ako aj oficiálne výsledky kandidátov do Mestského zastupiteľstva v Rožňave prinesieme čoskoro.

Zdroj: Dnes24.sk