Premietanie pod hviezdami v Rožňave: Tento rok skutočné pecky!

Relax, príjemné posedenie v prírode s rodinou, či priateľmi. Samozrejme hviezdna obloha a kopec zážitkov aj to prináša podujatie, ktoré už onedlho v Rožňave začne písať ďalšiu svoju históriu. Čítajte prvé info a program.

Peter Simon
Ilustračný obrázok k článku Premietanie pod hviezdami v Rožňave: Tento rok skutočné pecky!
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Hviezdne štvrtky sú tu. Letné kino, ktoré neodmysliteľne patrí k akciám leta v Rožňave sa rozbehlo. Prvý prázdninový štvrtok 7. júla 2016 opäť otvorí svoju bránu pre filmových nadšencov rožňavská hvezdáreň.

Ako informovala Anežka Kleinová, Gemerské osvetové stredisko (GOS) vo svojom zariadení – rožňavskej hvezdárni – pripravilo už ôsmykrát ponuku letnej zábavy pre prázdninujúcich, dovolenkujúcich, proste oddychujúcich Rožňavčanov, ale aj návštevníkov nášho mesta.

„Naším záujmom je, aby mládež počas letných prázdnin mala možnosť zmysluplne tráviť voľný čas. Hvezdáreň nad mestom je miesto, kam možno vyjsť na príjemnú podvečernú prechádzku s priateľmi aj so štvornohým miláčikom a spojiť filmovú zábavu s pozorovaním letnej oblohy. Pracovníci GOS okrem odborného výkladu k astronomickým úkazom pripravili stretnutia s hviezdami filmového plátna pod hlavičkou kina Apollo, ktoré na tieto dva mesiace preruší premietanie v Dome tradičnej kultúry Gemera,“ spresnila informácie riaditeľka GOS Helena Novotná.

Skladbou programu sa organirátori vždy snažia osloviť celé spektrum návštevníkov. „Tentokrát sa začne vo veľkom štýle oslavou tridsaťročného pôsobenia českej kapely LUCIE na rockovej scéne. Pri tejto príležitosti sa uskutočnili len štyri exkluzívne koncerty, ale súčasťou oslavy je vznik jedinečného hudobného dokumentu Lucie: Príbeh jednej kapely (7.7.), ktorý sa uvedie v premiére zároveň s českými a slovenskými kinami“ informuje Anežka Kleinová (GOS) a dodáva," vo filme sú použité zábery, o ktorých nikto netušil že existujú, otvorené spovede výrazných osobností – členov kapely a pútavé nahliadnutie do zákulisia.

Myslia aj na rodiny

Pre celé rodiny a fanúšikov fantázie a rozprávok je určené nové, vizuálne pútavé filmové spracovanie známeho knižného príbehu PAN: Cesta do Krajiny – Nekrajiny (14.7.) s hviezdnym hereckým obsadením.

Iný druh zábavy ponúka paródia vlaňajšieho „kinotrháku", ktorý aj v rožňavskom letnom kine vytvoril rekord v návštevnosti. Komédiu Päťdesiat odtieňov čiernej od tvorcov Scary Movie môžete vidieť 21. 7. Júlový program uzavrie česká romantická komédia Ako sa zbaviť nevesty (28.7.), ktorú práve uvádzajú české a slovenské kiná a umiestňuje sa na popredných priečkach v rebríčkoch návštevnosti.

Zárukou zábavy je réžia Tomáša Svobodu (Hodinový manžel) a herecké obsadenie obľúbenými českými hercami.

Pozorovanie nočnej oblohy a premietanie začína pri zotmení, teda v júli o 21:00 hod. na rožňavskej hvezdárni. Vstupné na hvezdáreň je 1 euro alebo kultúrny poukaz.

Kompletný program na mesiac júl nájdete na plagáte v sekcii PODUJATIA.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk