Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  25 °C
Peter Simon Kultúra

PREHĽAD podujatí na celý týždeň: Šesť zaujímavých akcií, ktoré by v Rožňave nemali ujsť vašej pozornosti

Nesedieť doma, ale vyraziť si von, to dokáže neraz príjemne vyventilovať hlavu. A v Rožňave tak môžete učiniť aj v priebehu tohto týždňa. Pozrite, aj toto sa u nás chystá...

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD podujatí na celý týždeň: Šesť zaujímavých akcií, ktoré by v Rožňave nemali ujsť vašej pozornosti
Zdroj: TASR

Medzinárodný deň študentstva a Deň boja za slobodu a demokraciu

Mesto Rožňava, Centrum voľného času a študentský parlament v Rožňave Vás pozývajú na spomienkový akt, ktorý sa bude konať 17. novembra 2015 o 17:00 hod. na Námestí baníkov v priestore pred pamätníkom Františky Andrássyovej pri príležitosti. Medzinárodného dňa študentstva a Dňa boja za slobodu a demokraciu.

Rok na Gemeri

Slávnosti zvykov a obyčají plné spevu, tanca, hudby, remesiel a rodinnej atmosféry sa uskutočnia v dňoch 18. až 21. novembra 2015. Tohtoročný festival sa začína už v stredu 18. novembra a bude obohatený o rôzne sprievodné aktivity, keďže aj tohto roku sa dočkal inovatívnych zmien. Bohatý sprievodný program pre deti ale aj pre dospelých sa uskutoční v Dome tradičnej kultúry Gemera.

Kino Apollo

19. november 2015 od 19:00 hod.film Tanec medzi črepinami, hudobná dráma, Slovensko, 2012, 79 min, MP 12, 2 €. Réžia: Marek Ťapák, hrajú: Marek Ťapák, Anna Javorková, Martin Urban, Linda Luptáková a ďalší. Tanec je život a život je tanec. Režijný debut Mareka Ťapáka prináša návrat k prírode a tradíciám slovenského národa – folklóru.

STANICA ZOO alebo ZA VŠETKO MÔŽE DAVID BOWIE – 2. premiéra

Píšu sa 80. roky 20. storočia a Berlín sa len tak hemží drogovými dílermi a mladými narkomanmi. Jedná sa o skutočný príbeh trinásťročnej Christiane Very F., ktorá prepadla svetu drog až k ťažkej závislosti na heroíne a všetkému, čo s ním súvisí. Druhá premiéra predstavenia je naplánovaná na 20. novembra 2015 so začiatkom od 19:00 hod. na doskách divadla ACTORES.

Kino Apollo

22. november 2015 od 16:00 hod. film Rango, animovaný, rodinný, USA, 2011, 107 min, MP, 2 €. Réžia: Gore Verbinski, Hudba: Hans Zimmer. Strhujúca animovaná pocta klasickému westernu. Poctivá rodinná zábava s dostatkom akcie a priehrštím vydareného humoru. Oscar za najlepší animovaný film roka.

Minimaratón 2015

Už tradičné podujatie v našom meste, ktoré sa zameriava na pomoc iným. To je 5. Minimaratón 2015. Príďte zažiť deň plný zdravého pohybu a pomôžte. Vstupné na podujatie je šesť eur. Výťažok zo vstupného bude tentoraz použitý na pomoc iba troj ročnému Lukáškovi Vaisovi z nášho mesta. Akcia sa uskutoční 21. novembra 2015 v priestoroch Radnice so začiatkom od 12:30 hodiny.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk